Sezonun Gözdesi Midi Boy Etek

Sezonun Gözdesi Midi Boy Etek

Sezonun Gözdesi Midi Boy Etek. Moda denen kavram sonsuz bir umman ama bunun yanında da son derece önemli olan bir sektör. Endüstrinin en önemli bileşenleri arasında yer aldığı kesin. Biz de bu yazı da sizlere dünyaca ünlü modaların bu sonbahar kış sezonunda koleksiyonlarında yer verdiği midi boy etek olan eteklerden bahsedeceğiz. Zira son derece moda ve son derece trendi.

Sezonun Gözdesi Midi Boy Etek

Hadi başlayalım mı? Dilerseniz önce nedir bu etek sorusunun yanıtını verelim. Dizin hemen altında olan mini ya da maksi boysa yani diğer bir ifade ediş biçimi ile çok uzun ya da çok kısa olmayan eteklere midi boy etek deniyor.

Her formu da bu sonbahar kış sezonunda karşımıza çıkıyor. Dar, geniş, önü kısa arkası uzun, desenli, çizgili. Renk olarak bakıldığında ise sezonun ana trend renklerinden kırmızı çok sık karşımıza çıkıyor. Sarı da yine en sık kullanılan renkler arasında ama diğer renkler de elbette mevcut.

Kimlere Uygun?

Midi boy etek çok ama çok moda diye herkes giyecek diye bir kaide bulunmuyor işin özünde. Kişinin şık olabilmesinin en temel koşullarından bir tanesi kendisine yakışanı bulması ve ona uygun bir biçimde giyinmesi. İşte bu noktada midi boy etek giyeceklerin çok iyi düşünüp, taşınıp ona göre giyinmesi gerekiyor. Yoksa kişi olduğundan daha kısa boylu, daha kilolu görülebilir.

Sezonun Gözdesi Midi Boy Etek

Bu tarz eteklerin bacak boyu uzun kadınlara hitap ettiğini söylemek gerekir. Bunun yanında uzun boylu olan insanlar için de ideal ama bunun dışında bacak boyu kısa ve/veya kısa boylu hanımlar kesinlikle uzak durmalı. Keza aşırı kilolu insanlar için de eğer illa giyecekler ise sarı etek de olduğu gibi verev tarzı olan, çizgili desenli olanlar tercih edilmeli.

Nasıl Kombinlenir?

Sezonun Gözdesi Midi Boy Etek

Şimdi biraz da nasıl kombin yapmak gerektiğine değinelim dilerseniz.  Kullanılan aksesuarlar, ayakkabı burada son derece önemli.

Üstte verilen örnekler bu alanda yer alan en iyi örnekler aslında. Sadece, rahat şık bir kombin yapmaya ve abartıdan uzak kalmaya özen gösterilmeli.

Kullanılan ayakkabı burada özellikle çok önemli. Babet tarzı ayakkabılar kişiyi daha kısa göstereceğinden bilekten bağlı ya da yüksek topuklu olan ürünler ile kombinlenmeli.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

1 Yorum

  1. Güzel kombinlendiğinde harika görünen bu eteklere bayılıyorum ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir