Sezonun Gözdesi Bel Çantası

Sezonun Gözdesi Bel Çantası. İngilizler bu çantaya fanny bag diyorlar. Türk diline çevrildiğine eğlenceli çanta anlamına geliyor. Görünüm itibarıyla da komik bir görünümleri olduğu kesin. Bir torbanın kişinin bedeninin ön kısmına asılmış gibi bir görünümleri var.

Bir dönem yani seksenli, doksanlı yıllarda oldukça moda olan bel çantası yeniden oldukça revaçta. Bugün hemen her yerde karşımıza çıkıyorlar. Kullanım açısından bakıldığında da bele takıldıkları için kişilerin yürürken hareketini etkilemeyen çantalar bunlar.

Sezonun Gözdesi Bel Çantası

Biz de bu yazıda bu konunun ana hatlarından bahsedeceğiz. Bel çantası nasıl kullanılır, nasıl kombin yapmalı bu konuya en ana hatları ile değineceğiz.

Nasıl Kullanılır?

Sezonun Gözdesi Bel Çantası

Bel çantası üstte görülen modeli oldukça tarz, oldukça şık olan bir model ve görüldüğü gibi son derece modern bir kıyafet ile de rahatlıkla kullanılabiliyor.

Dolayısıyla bel çantasının kullanımını düşünenler gözlerinin önüne geçmişi getirmemeli ve eğer kullanmayı istiyorlar ise öncelikle kendi giyim tarzlarına uygun olan çok farklı alternatif olan modellerden kendisine en uygun olan modeli tercih etmelidir.

Kişinin burada dikkat etmesi gereken en önemli husus üstte de ifade edildiği gibi giyim tarzına uygun olan çantaların seçilmesi gerektiğidir. Spor giyim tarzında olan insanların ona uygun bir çantayı, klasik giyim tarzında olanların ise ona uygun bir modeli seçmesinde fayda var.

Bunun yanında kombin yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli olan husus kişinin renk ve desen uyumuna dikkat etmesidir. Yani eğer kişi desenli olan bir kıyafet giymiş ise o zaman düz renkte ama giyilen kıyafetin içinde olan renklerden bir tanesini içeren ya da onlarla uyumlu olan bir rengi seçerek bu çantayı kullanmalıdır. Ama eğer kıyafet düz ise o zaman altta görülen model gibi sezonun gözdesi olan çiçekli bir fanny bag tercih edilebilir elbette. Lakin çiçekli olan çantalar tercih edilir ise kişinin kendi bedeninde kullanıldığı için çok fazla takı aksesuar kullanılmamalı ve renk uyumuna olabildiğine dikkat edilmelidir.

Bir başka önemli olan husus ise çantanın ebatları yani büyüklüğüdür. Kişi bir bel çantasını ne kadar beğenirse beğensin kendi bedenini bilerek tercihlerini yapmalıdır. Minyon tipli olan insanlar olabildiğine minimal olan ürünleri tercih etme yönüne gitmeleri gerektiğini unutmamalıdır.

Ama kişi çok iri yapılı biri bile olsa abartıya kaçmadan böylesi bir çantayı en zarif biçimde kullanmalıdır.

Örnek bir kombin önerisi olarak jean bir tulum, çizgili bir fanny bag ile tamamlandığında ortaya oldukça hoş bir kombin çıkacak hem şık hem de trendy olunabilecektir.

Kullanılan Malzemeler 

Sezonun Gözdesi Bel Çantası

Şimdi biraz da kullanılan malzemelere bakmak gerekir ise deri, kumaş, bez, jean tarzı farklı malzemelerden yapılan çantalar sıklıkla karşımıza çıkıyor ama son yıllarda oldukça revaçta olan keçe kumaşından yapılan bel çantası da oldukça popüler. Dolayısıyla fark yaratmak isteyenler keçeden yapılanları tercih edebilirler.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir