Pelerin Kombinleri ve Pelerin Kombinleme Sanatı

Pelerin Kombinleri ve Pelerin Kombinleme Sanatı

Pelerin son yılların en gözde olan olgularının başında geliyor ve gündelik yaşamda hemen herkesimden insanlar pelerin kullanıyor. Çünkü pelerin çok moda. Çünkü pelerin hemen her ortamda giyilebiliyor. Çünkü pelerin hem gece, hem gündüz, üstelik her yaşta kullanılabiliyor ki bu da pelerin kullanımını oldukça avantajlı hale getiriyor. İşte Pelerin KombinleriPelerin Kombinleri ve Pelerin Kombinleme Sanatı

Pelerin Kombinleri

Üstelik son yapılan defileler de pelerinler öylesine öne çıktı ki, insan ister istemez en az bir tanesine sahip olmak istiyor. Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük stil ikonlarından bir tanesi olarak Audrey Hepburn‘un 50’li yıllarda giydiği pelerinler de hafızalara kazınmış durumda ki, insanlar hazır pelerin moda olunca bu dünyaca ünlü stil ikonu zarafetinde sokaklarda dolaşmak ve kendisine imrendirmek istiyor.

Öne çıkan tasarımlara baktığımızda ise karşımıza çok sayıda alternatif çıkıyor. Bahar dönemi için örgü tarzında olanlar, panço görünümünde olanlar, sezonun favori kumaşı olan kadifeden yapılanlar ilk başta göze çarpan modeller. Balıkçı yaka olan pelerinler de mevcut ki özellikle ille de balıkçı yaka giyerim diyen kadınlar için ideal.

Pelerinlerin boylarına baktığımızda mini, midi, maksi boylarda olanları görmek mümkün. Renk olarak klasik siyah, lacivert gibi renklerin dışında sezonun öne çıkan renkleri de pelerinlerde kullanılmış durumda. Düğmeli, düğmesiz, kapüşonlu olan ve çok sayıda alternatifin karşımıza çıktığı pelerinleri vitrinlerde görüp hayır demek ise neredeyse imkansız.

Pelerin Kombinleme Sanatı

Ama elbette tüm giysilerde olduğu gibi pelerin kullanırken de dikkat edilmesi gereken hususlar var ve bunlar şunlar: Kişi pelerin seçerken mutlaka vücut tipine uygun olan bir pelerini seçmeli. Seçilen pelerin kişinin bedensel kusurlarını kapatacak biçimde olmalı. Bunu bir örnek ile açıklamak gerekirse kısa boylu olanlar asla arada yani midi boyları tercih etmemeli. Mini ya da maksi boyda olanlar tercih edilmeli. Yine bir başka örnek vermek gerekirse kişinin kalçaları büyük ise pelerin boyu uzun olmalı.

Pelerinler bol pantolon ve bol etekler, elbiseler ile tamamlanmalı zira kişi ne kadar zayıf olursa olsun, bu onu olduğundan hem daha kilolu gösterir, hem de ortaya çıkan görüntü uygun olmaz.

Pelerin Kombinleri ve Pelerin Kombinleme Sanatı

Pelerinin rengi giyilen diğer giysiler, ayakkabı, çanta ve aksesuar ile uyumlu olmalı. Yine seçilen pelerinin rengi kişinin kendi ten rengine de uyan bir renk olmalı.

Kişinin yaşına, gideceği ortama göre pelerin seçmesi gerektiği söylemeye bile gerek yok zira hepimiz bunu biliyoruz.

İşte 2018 Pelerin Kombinleri

Pelerin Kombinleri ve Pelerin Kombinleme Sanatı

Pelerin Kombinleri ve Pelerin Kombinleme Sanatı

Pelerin Kombinleri ve Pelerin Kombinleme Sanatı

İlginizi Çekebilir:

Boyfriend Tarz Jean, Gömlek ve Ceket Kombinleri

Elisa Nalin – Rengarenk Kombin Önerileri

Ayakkabı Rengine Göre Kombin Önerileri


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir