Parizyen Stili Kadın Olabilme Halleri

Parizyen Stili Kadın Olabilme Halleri

Kadın olmak zor hele bir de sosyal medya çılgınlığının yaşandığı insanların adeta birbirine göstermek için yarıştığı bir dönemde ben bu yazıda bana da stil olarak yakın olan Parizyen stili kadın olabilme hallerinden bahsedeceğim.

Parizyen Stili Kadın Olabilme Halleri

Neden Parizyen Stili  Kadın Olabilmeli? 

Hemen yukarıdaki başlıkla bağlantılı olarak bu soruya kolayca yanıt verebilmek mümkün. Hatta soru kendisini cevaplıyor bile. Ama yine de yanıt vermek gerekir ise kendi tarzını ortaya koyabilme kadına.

Üstte yer alan kadına imrenmemek elde değil, değil mi? Çünkü o tam tamına parizyen stilinde giyinmiş bir kadın. Eğer bu tarzı modanın ana trendleri ile birleştirerek gündelik yaşamda kullanabilirseniz, sizin de yaşınız kaç olursa olsun stil ikonu olarak kabul edileceğiniz kesin.

İpuçları

Parizyen stili nedir sorusunun yanıtını bilmeyenler için açıklamak gerekirse, elbette Paris kadınlarının sokak giyimlerine verilen isim.

O zaman gelin bu kadınların giyimlerinde nelerin öne çıktığına ve nasıl klasikleştirdiklerine bakalım. Bu giysilerin temelinde özünde cool bir görünüm vardır ki bunu üstteki fotoğraftan örnekleyecek olursak şapka bu tarzın olmazsa olmazlarındandır. Tarzınıza uyan şapkaları tüm mevsimlerde kullanabilirsiniz.

Bu tarzda minimalist çantaları, blok topuk ayakkabıları da mutlaka kullanmak gerekir. Cool bir tarz diyorum ya baştan beri tam da bu noktada saça ve makyaja bakacak olursak, doğal bir makyaj ve dağınık görünümde olan saçları da es geçmemek gerekir.

Pötikare ve çizgili giysiler de bu tarz giyinmek isteyenlerin mutlaka gardırobunda olması gereken giysilerdir. Ceket, elbise ya da yine bu tarzın olmazsa olmazlarından olan fular olarak kullanabilirsiniz.

Takı kullanımında da minik inceler tam bu tarzın yansıtıcıları arasındadır ve takı kullanımında gösterişten uzak gerçek ve etkili objeler seçilmelidir.

Bir örnek kombin vermek gerekirse siyah beyaz çizgili bir body, blok topuk siyah ayakkabı, tam diz altında kalem etek ile tam bu tarza uygun bir stil ile işe gidebilirsiniz. Ama elbette baştan sonra parizyen kadını olmadan bu ürünlerden bir veya birkaç tanesini kendinize uyarlayarak da bu giysileri kullanmanız mümkündür. Üstelik bu tarzı günün her saatinde kullanabilirsiniz.

 


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir