Modada En Etkili Kadınlar

Modada En Etkili Kadınlar

Küresel moda arama platformu Lyst , 2018 boyunca 50 küresel süper starın yarattığı talep ve yükselen sosyal medya sözlerini izleyerek, en çok konuştukları bazı kişilerin arama ve satış değerlerine bakarak, modadaki en etkili kadınlar belirledi ve sıraladı.

Ariana Grande

Büyük boy kapüşonlar ya da dramatik ballgowns’lar olsun, Ariana Grande’nin hayranları gardırop seçimlerinden etkilenmeye devam ediyor.
Reebok, Burberry ve Vera Wang da dahil olmak üzere en sevdiği markalar için binlerce arama yaptı ve
büyük boy kapüşonluların bir önceki yıla göre yüzde 130 satışları artı. Bu bir bir Ariana imzası sonuçta.

Rihanna

Günümüzün en cüretkar  ve eğlenceli sartorial değerlerinden biri olan Rihanna bu dönemde de modada etkisini kanıtladı Saint Laurent cesur fuşya elbise-cum-beden elbise dünya çapında satıldı, hatta sıra dışı örme Coachella’da kendisini gizlediği Gucci yün elbise, sonuç olarak satışlarda yüzde 19 arttı.Ki bu da oldukça büyük bir başarı oldu.

Blake Lively

Modada En Etkili Kadınlar

Blake Lively, stil anlayışıyla tanınıyor, ancak bu yıl terziye odaklandı – Paul Feig’in (ünlü Amerikalı film yapımcısı ki üç parçalı takım elbiseleri ile biliniyor) A Simple Favor’da  yer alan takım elbisesi karakterine bir selam yolladı . Krem şeritli kruvaze iki parçalı Ralph Lauren tasarımı, 4.000’in üzerinde Ralph Lauren’in takipçisinin olmasını sağladı.

Chiara Ferragni

Modada En Etkili Kadınlar

Bu yılın eylül ayında, moda etkisi yaratan Chiara Ferragani , üç Dior gelinliği ile evlendi – bu da sosyal medyada geniş çapta kamuya açık bir evlilik oldu. Dior’u süreçte ciddi miktarda para aktı . Sonuç olarak, Lyst
Fransız moda markası için yapılan aramalarda yüzde 109’luk bir satış artışı olduğunu fark etti .

Serena Williams

Serena Williams’ın tenis kıyafetleri, Lycra catsuitinin Fransız Tenis Federasyonunun dinozor vari başkanı için “çok uzak” bir adım olarak kabul edilmesinden sonra Ağustos ayında tartışmaya neden oldu . Lakin Off-White x Nike topluluğu siyah tenis kıyafetlerine olan talepte bir artışa neden oldu ve “siyah tenis etekleri” ile “siyah tenis kıyafetleri” için yüzde 108 marka artış sağladı.

Beyoncé

Beyoncé, Coachella’yı yönettiğinde uluslararası beğeni topladı ve bunu yapan ilk siyah kadın oldu. Özel bir Balmain sarı kırpılmış kazak giyme kararı, Balmain kapüşonları aramasında yüzde 58’lik bir artışa neden oldu. Viral Apeshit videodan pembe elbisesi yaz boyunca pembe elbiseyle yapılan aramalarda bir dalgalanmaya neden oldu.

Sussex Düşesi

Geçen yıl bu kez o zaman Meghan Markle kraliyet ailesine girmeye hazırlanıyor yeni nişanlı bir kadındı. 12 ay boyunca öne çıkın ve yolda bir bebekle evli bir düşes. Eski Suits aktrisine yapılan çekiciliğin bir kısmı , kraliyet ailesinin tercih ettiği geleneksel tarzdan sapan, cilalı fakat modern bir görünüm. Gelinlik seçimleri hem Givenchy hem de StellaMcCartney’i aramada büyük ani yükselmelere neden olurken, gündüz görünüşü ayrıca bir ‘kayık boynu’ veya ‘smokin elbisesini’ denemek için milyonlarca müşteriye ilham verdi. Ortalama olarak, Meghan bir
tasarımcı giyiyorsa , Lyst, markanın önümüzdeki hafta içinde arama talebinde yüzde +200 artış göreceğini bildirdi.

Kylie Jenner

Modada En Etkili Kadınlar

Stili mutlaka 25 yaşın üzerindekilerine hitap etmeyebilir, ancak rakamlar yalan söylemez; Kylie Jenner resmen stil açısından yılın en etkili şöhretidir. Gerçek TV yıldızı ve güzellik girişimcisi, bu yıl Adidas eşofmanları ve Dior güneş gözlüklerinden Victoria’s Secret iç çamaşırlarına ve Alexander Wang mini kıyafetlerine kadar iki milyondan fazla arama yaptırdı. Doğum günü partisine giydiği pembe mini elbise, sonraki 48 saat içinde ‘pembe elbiseler’ artışını yüzde 107 artırdı.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir