Mezuniyet Gecesi Kıyafeti Önerileri

Mezuniyet Gecesi Kıyafeti Önerileri

İnsan yaşamının dönüm noktası olan durumlar var. Hiç kimsenin yaşamı tek düze değil ve yaşamımız boyunca görmeyi becerebilirsek bir sürü güzel şey de yaşıyoruz. Örneğin mezuniyet de o çok özel, unutulmaz günler arasında yer alıyor. Dünyanın neresinde olursa olsun mezuniyet insan yaşamının en unutulmaz anları arasında ve elbette mezuniyet gecesi kıyafeti  de.

Zira lise mezuniyeti biraz da çocukluğumuza, masumiyet günlerimize veda ettiğimiz günler. Üniversite mezuniyeti ise kendi ayaklarımız üzerinde durarak yaşama adım atacağımız bir dönem.

Mezuniyet Gecesi Kıyafeti Önerileri

Nelere Dikkat Etmeli?

O yüzden mezuniyet gecesi kıyafeti alınırken belki de en çok bu hususlara dikkat etmek gerekiyor. Yani kişinin hangi okuldan mezun olduğuna göre seçim yapması oldukça önemli olan bir faktör.

Tek kriter elbette lise ya da üniversite mezunu olup olmama durumuna göre elbise seçimi değil. Bunun yanında tüm kıyafet seçimlerinde olduğu gibi kişinin kendi bedenine uyan elbiseleri seçmesi ve bunu yaparken kusurlarını örtecek biçimde kıyafetler seçmesi gerektiğini unutmamalı.

Elbette mezuniyet gecesi kıyafeti sezonun moda trendlerinden nasibini almalı ama bu trendler arasında çok farklı seçenekler mevcut olduğundan kişiye en yakışacak olan elbise tercih edilmeli.

Özellikle renklere çok dikkat edilmeli. Tüm bunlar yeterli mi? Elbette değil! Mezuniyet elbisesinin bir ruhu, bir duruşu var ki, tam da bu noktaya son derece özel önem göstermeli ve öğrencinin yaşı ne olursa içinde saflığı, masumiyeti barındıran elbiseler seçilmesi gerektiği unutulmamalı ki tam da bu noktada kullanılacak olan kumaş konusu devreye giriyor.

Dantel, şifon, tafta tarzı kumaşların bu özel geceye çok yakıştığı biliniyor. Dekolte konusundan ise olabildiğine uzak kalınmalı ve masumiyetin önüne aşırı feminen bir duruş geçmemeli. Bu noktada ille de dekolte tercih edilmek isteniyor ise ölçülü ve sadece belli bir alanda örneğin sadece bacak ya da göğüs kısmında dekolte kullanılmalı.

Böylesi bir gecede üstte yer alan fotoğraflardan da görüleceği üzere illa uzun kıyafetler seçmeye gerek yok. Diz altı ya da aşırı miniye kaçmadan hafif dizüstü kıyafetler doğru aksesuarlar ile tamamlanarak geceye gidilebilir.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir