Beyaz ve Somonun Çılgın Dansı
SOMON VE BEYAZ

Beyaz ve Somonun Çılgın Dansı

Renkler ucu bucağı olmayan renkler. Birbirleriyle raks eden renkler. Birbirlerine kol kanat geren , birbirlerine eş olan renkler. Beyaz ve somonun çılgın dansı ortak olabilirsiniz.

Beyaz ve Somonun Çılgın Dansı

DANS VE UYUM!

Kapılardan ev dekorasyonuna, otomobilden mobilyaya, çantadan eteğe, kalemden telefon kılıfına, eşarptan mendile…. Herşeyde bir renk cümbüşü var. Modaya göre renkler bir araya gelirken uyuma göre de bir araya gelmekte. İnsanlar karakterde binbir çeşit olduğundan sahip oldukları nesnelere de yansıtıyorlar bu binbir çeşit tercihlerini. Her renk onların karakterini belirlemekte. Her renk onlarda farklı anlamlar içermekte. Renkler tek başlarına bir çok anlama gelirken bir araya gelince sonsuz dansa gelmekte. Renkler durmadan dans eder. Birbirleriyle muazzam bir kenetle bağlı birbirleriyle uyum içinde dans etmekte. Somon ve beyaz bunlardan sadece bir örnek. “Beyazın masumiyeti somonun sadeliği ve heyecanı… “ Yalnızken ayrı birer sanat eseri.. Beraberken apayrı bir uyum. Yakaladıkları güzel uyumu , çılgın bir dansla tamamlamaktalar. Her ikisi de cesaret dolu ger ikiside berraklık ve anlam dolu. Renkler uyum içinde güzel. Birbirleriyle zıtlıkları sertlik yaratır. Her zaman onların arasında tatlı bir uyum yakalamak gerekiyor. Bu yakalanan uyumun sürdürülmesi çok önemli.

Beyaz ve Somonun Çılgın Dansı
SOMON VE BEYAZ

SOMON VE BEYAZ

Bazen bazı renkler bizi bizden alır. Hiç bir zaman tercih etmeyeceğimiz bir elbise kumaşı, bir ev eşyası vs. sırf rengindeki güzellik ve renklerindeki uyumdan ötürü bizleri kendine adeta mıknatıs edasıyla çeker götürür. Örneğin hayatta tercih etmeyeceğim, içimde çocukluktan kalma bir nefret barındıran kaşe kumaşına sırf ” SOMON ve BEYAZ” arasındaki uyumdan dolayı hayranlık sergiledim. Renkleri uzun uzadıya ve hayranlıkla seyrettikten sonra kaşeye karşı beslediğim ve büyüttüğüm nefretli buz dağı ılık ılık erimeye başladı. Artık kaşeden nefret etmiyorum ve hatta kışlık hazırlık yaparken gardrobumu kaşe ile donatmaya başladığımı farkettim. Ve o hayranlık duyduğum somon ve beyazın çılgınca dans ettiği parçayı en baş köşeye oturttum. Gerçekten bazen bazı renkler herşeyi sevdirebiliyor. Ön yargı duvarlarını delip geçiyor. Uyum ve güzellik bir arada olur mu? Elbette olur. Yeterki uyum olsun . Uyum varsa güzellik daima baş köşeye oturur. Güzellik uyumla baskın bir denge kurar.

Beyaz ve Somonun Çılgın Dansı
SOMON VE BEYAZ DANSI

Her zaman güzel görünmek isteriz. Bunu içimize sinen renklerle sağlamak mümkün! Sevgi güzellikle bağlantılı. Güzellik uyumla bağlantılı. Uyum ise renklerin dansıyla alakalı. Güzellikle kalmanız dileğiyle. Beyaz ve somonun çılgın dansı tanık olabilirsiniz.

 


Hakkında Fatma Nazenin

Yazmak hobim. 10 Ekim'de 22 yaşıma gireceğim .Lisans mezunuyum. Okul hayatım cok aktif geçti özellikle insanlara yardım etme yol gösterme konusunda birçok etkinlik yönettim . Bir kaç kitap çalışmam var. Çeşitli gazete ve dergilerde makale,deneme,şiir gibi yazılar yazdım ve devam ediyorum. Insanlara birşeyler sunmaktan onlara yol göstermekten hoşlanıyorum. Cesaret,ilgi ve sevgi var bunun içinde. Modaya ve kadın hayatına rötuşlar ile dokunmak hoşuma gidiyor.Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır sözüne katılıyorum.. Son olarak: Kadına ve kadın güzelliğine yazılarımızdan ve sitemizden rahatlıkla ulaşabilir ve fikir edinebilirsiniz. Renk uyumundan kumaş kalitesine, tarihsel moda devriminden makyaj ürünlerine vs.dair araştırmalar ve öneriler üzerinde çalışıyorum. Takipte kalınız. Sevgilerle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir