Kıştan Bahara Geçerken Sokak Giyimi

Kıştan Bahara Geçerken Sokak Giyimi

Her ne kadar çok soğuk bir kış geçirmemiş olsak da yine de havalar artık biraz daha ısınıyor ve yavaş yavaş bahar ayları yaklaşıyor. İlkbahar birçok insan için ayrı bir yere sahip zira ilkbahar yeni doğan bir bebek gibi umudu ve sevinci müjdeler nitelikte. Soğuk geçen, gri havaların sonrasında güneşin kendini göstermesi, insanın üzerindeki karamsarlığı atmasına da vesile oluyor. İşte böylesi dönemlerde havaların bahara özgü değişkenliği de göz önüne alınarak sokak giyimi nasıl olacak diye insanlar ister istemez düşünmeye başlıyor.

Kıştan Bahara Geçerken Sokak Giyimi

Sokak giyimi de modanın bir parçası olmakla beraber, insanlar bu ne zaman havanın sıcak, ne zaman soğuk olacağını bilemedikleri dönemlerde kalın mı, ince mi giyinsem diye düşünmeden edemiyor. Modanın öne çıkan giysilerini giyerken ayrıca tedbiri elden bırakmamak gerekiyor.

Peki ama biz 2018 baharında ne giyeceğiz diye düşünüyorsanız gelin bu sorunun yanıtını vermeye çalışalım. Bu yanıtı verirken dünya çapındaki modacıların yaptığı defileleri baz alarak, ülkemiz ölçeğinde ne giyebileceğini en olabilir boyutlarda açıklamaya çalışacağız.

Bu bahar tüm kıyafetlerde mor renk hakim olacak. Bu yüzden sokağa çıkarken sezonun gözdesi olan midi etekler veya  bol paça midi pantolonlarda bu rengi kullanabilirsiniz.

Sokak için size önerebileceğimiz en önemli kombinlerden bir tanesi de tepeden tırnağa beyaz olmak. Beyaz balıkçı yaka bir kazak, beyaz bol bir hırka, beyaz botlar ve de beyaz pantolon ile harika bir kombin yapabilirsiniz.

Kıştan Bahara Geçerken Sokak Giyimi

Puanlı tarzdan giysiler de çok moda. Midi boyda bir puanlı elbiseyi ki bu yaz da çok moda olacak gibi görünüyor, desenli trençkotlar ile tamamlayabilirsiniz. Desenli trençkotlar baharın olmazsa olmazları. Zaten bu sezonda farklı desenlerin birbiri ile giyilmesi oldukça moda. O yüzden böyle giyinmeniz herhangi bir sorun yaratmayacaktır.

Logolu olan çantalar ile de kıyafetinizi tamamladığınızda 2018 baharının sokak modasına uygun giyinmiş olacaksınız. Ama tüm bunların dışında kendi tarzımda sokağa çıkacağım diyorsanız o zaman herhangi bir kısıtlama yok lakin yine de çok demode görünmemek için siyah ince kazakları İspanyol paça pantolonlar ve işlemeli ceketler ile tamamlayarak sokağa çıkabilir. Aksesuar olarak ise bu kombinde büyük halka küpeleri kullanabileceğiniz gibi, bir kulağınıza büyük, bir kulağınıza küçük küpe takabilirsiniz.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir