Kış Tatili İçin Giysi Önerileri

Kış Tatili İçin Giysi Önerileri

Kış Tatili İçin Giysi Önerileri bu yazımızda işlemek istediğimiz konu. Evet yaklaşık 10 gün sonra ilk, orta ve lise öğrenimi gören çocukların okulu tatile giriyor ve sömestr dönemi başlıyor. Aileler çoktan tatil planları yaptı ya da yapmak üzere ama burada bütün mesele, kış tatili için valize konulacak giysilerin neler olduğu.

İşte bunu düşünerek bizde size bu yazıda birkaç tüyo verelim dedik. Dilerseniz hemen başlayalım.

Kış Tatili İçin Giysi Önerileri

Valizinizde Olması Gerekenler

Yukarıda yer alan kombin bizim size kış tatili için son derece modern bir kombin. Öyle ki bu kombini ister kayak tatiline gidin, ister herhangi bir kente tatile, rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şimdi dilerseniz kombinin detaylarına bakalım.

Kalın hafif şişme kalça altı bir mont. Evet soğuk ne kadar sert olursa olsun böylesi bir mont ile soğuktan korunabileceğiniz gibi çok şık olacağınız da kesin.

Ugg bot: Bir dönemler çok moda idi hala moda. Üstelik son derece rahat, içi sıcacık ve düşme riski barındırmıyor. O yüzden yanınızda mutlaka bulundurmalısınız. Bizden söylemesi.

Desenli tayt: Seksenli yıllarda çok moda olan taytlar son yıllarda yeniden gözde bir hale geldi ki siz de bu güzelim ugg botlar ile rahatça tamamlayabilirsiniz. Elbette kalın ve olabiliyor ise termal olanları tercih etmeniz koşulu ile.

Kalın sweatshirtler:  Böylesi spor kombine en çok uyacak üstelik boş vakitlerinizde rahatlıkla giyebileceğiniz kıyafeti rahatlıkla tamamlayabileceğiniz bir ürün ki mutlaka valizinizde olmalı.

Kış Tatili İçin Giysi Önerileri

Şimdi dilerseniz biraz da kış tatili olarak kayak tercih edeceklerin yanlarına almaları gereken ürünlerden bahsedelim. Elbette kayak takımlarından bahsetmeyeceğiz, onu gittiğinin kayak merkezinden rahatlıkla temin edebilirsiniz. Ama bunun yanında mutlaka kalın bir bere yanınıza almanızda fayda var.

Kürk ya da kürk görünümlü yelek ya da ceketler ile fotoğrafta olduğu gibi kayarken de çok şık olabilirsiniz ama tabi renk uyumuna dikkat etmeyi unutmayın.

Özel olarak hazırlanan eldivenler kış tatillerinin mutlaka vazgeçilmezi olmalı ve kaysanız da kaymasanız da yanınıza almalısınız.

Atkıyı da unutmayalım. Zaten bu kış oldukça moda ve sizin valizinizde mutlaka olmalı. Bir de valizinize kalın, yün kazak, yedek ayakkabı ve güneş gözlüğü almayı unutmayın. Güneş gözlüğü ne alaka demeyin. Kış güneşinin cilde çok daha zarar verdiği bilimsel olarak kanıtlanmış durumda. Dahası gözleri de unutmamalı değil mi?

Herkese bu vesile ile iyi tatiller.

 


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir