Kim Demiş Beyaz Renk Kışın Giyilmez Diye?

Kim Demiş Beyaz Renk Kışın Giyilmez Diye?

Kadınlar arasında konu moda olduğunda bir algı vardır; bazı renkler şu mevsimde giyilebilir; bazı renkler ise asla şu mevsimlerde giyilemez diye. Bu durum aynı şekilde makyajda da vardır. Örneğin; yaz aylarında daha açık tonlarda ve parlak renkler ile makyaj yapılırken, kış aylarında daha koyu tonlarda makyaj yapılabilir. Niçin yaz aylarında bordo ruj süremez miyiz? Medyanın bu tür algılarını göz ardı etmelisiniz. Aksi takdirde, gardolabınızın başında “Acaba bugün ne giyebilirim? Bunu giyseydim iyi olurdu, ancak bu mevsimde bu renk veya model uymaz ki.” diye çok düşünebiliriz. Bu algıları yıkın! Kim demiş beyaz renk kışın giyilmez diye? Çok güzel giyilebilir, çok güzel de yakışır. İşte kış aylarında beyaz renk giymenin incelikleri;

Kim Demiş Beyaz Renk Kışın Giyilmez Diye?

Kış aylarında da beyaz giymekten çekinmeyin, beyaz masumluğun ve temizliğin simgesidir. Kendinizi bu renkten uzak tutmanıza gerek yok. İstediğiniz kıyafetleri ve renkleri istediğiniz zaman, istediğiniz mevsimde, istediğiniz kiloda ve yaşta giymelisiniz, kendinizi rahat hissetmelisiniz. En risksiz ve en çok beğenilen kombinlerden biri; kombininizdeki bütün parçaları beyaz giymektir. Beyaz pantolon, beyaz kazak veya tişört ve beyaz ayakkabı ile zamansız şıklığı yakalayabilirsiniz.

Kim Demiş Beyaz Renk Kışın Giyilmez Diye?

Piyasada birçok palto modeli bulunuyor. Sizce de siyah palto giymekten sıkılmadınız mı? Baştan aşağıya beyaz giyinmek istemezseniz bile, beyaz rengin detayını kış aylarında en iyi beyaz paltoda yakabilirsiniz. Hem çok şık duracak, hem de çok zarif.

Kim Demiş Beyaz Renk Kışın Giyilmez Diye?

Stilinizi tamamlayacak en iyi detaylardan biri de; beyaz ayakkabıdır. Kış aylarında beyaz spor ayakkabı giymek için fazla üşüyenlerden iseniz; beyaz çizme veya botlardan yardım alabilirsiniz. Stilinizin havasını anında değiştirecektir ve daha şık bir görünüm sunacaktır. Üstelik üzerinize giydiğiniz her renk ile uyum sağlayacaktır çünkü beyaz rengin uyumsuz olduğu bir renk yok!

Kim Demiş Beyaz Renk Kışın Giyilmez Diye?

“Mevsimlere göre renk seçimi” olarak kadınların stillerini yaratırken yaşadığı en büyük problemlerden biri de beyaz çantadır. Neden beyaz çantalarınızı sadece yaz aylarında dolabınızdan çıkarıyorsunuz ki? Baştan aşağıya siyah giyindiğinizde bile kombininize renk katacak olan en güzel detay; beyaz çantalardır. Güzel bir şekilde muhafaza edildikte sonra; kirden çamurdan sakın korkmayın. Kendiniz iyi hissedin, stilinizi iyi hissedin, yeter. 🙂

 


Hakkında Yağmur Oluç

Ben Yağmur. 23 yaşında, makyajı ve bakımı çok seven, deneyimlere açık biriyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir