Kesik Paça Modası - Paçası Püsküllü Pantolon Nasıl Yapılır?

Kesik Paça Modası – Paçası Püsküllü Pantolon Nasıl Yapılır?

Kesik Paça Modası Yazım ile Herkese Merhabalar,

Modanın sürekli değiştiği bu zamanda, istesek de istemesek de ona uymaya ve takip etmeye çalışıyoruz. Bende ilk yazımı şu sıralar en çok popüler olan kesik paçalardan seçtim. Benimde giymekten çok zevk aldığım kesik paçalar geçen yazın sonlarından beri popüler. En güzel yanı da sizin özenmeden de şık görünenizi sağlıyor.
kısa paça pantolon bayan

Kesik Paça Modası – Kısa Paça Pantolon 

Kesik Paça Modası - Paçası Püsküllü Pantolon Nasıl Yapılır?

Çoğu ayakkabıyla uyum sağlayan bu paçalar, giyim konusunda sizi asla zorlamıyor. İsterseniz topuklu botlarla, isterseniz stilettoyla, isterseniz de yaz yaklaşırken size en büyük rahatlık sağlayan terliklerle veya mokasen ayakkabılarla giyin.

Kesik Paça Modası - Paçası Püsküllü Pantolon Nasıl Yapılır?
Kısa Paça Pantolon Bayan

Kesik Paça Modası - Paçası Püsküllü Pantolon Nasıl Yapılır?

Güzel yanlarından birisi de, bu modaya uymak için yeni pantolon almanıza hiç gerek yok. Giymediğiniz, modası geçmiş ve eskimiş vintage duran pantolonlarınızı alın ve kendi kesik paçanızı kendiniz yapın! Pantolon paçası kesmek oldukça basittir.

Kesik Paça Modası - Paçası Püsküllü Pantolon Nasıl Yapılır?

Paçası Püsküllü Kot Yapımı

Gerekli malzemeler:

  • Makas
  • Cımbız

Paçası Püsküllü Pantolon Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle pantolonun iki paçasını da eşit katlamaya özen gösterin. Daha sonra üstünden bastırarak ütüyle geçin. Bunu birkaç kez tekrarlayın ki ütünün izi çıksın ve kesme aşamasında size kolaylık sağlasın.
  • Kot kumaşları diğer kumaşlara oranla daha sert olduğu için kullandığınız makasın büyük ve keskin olmasına dikkat edin. Çünkü ilk seferde kesilmediği durumunda  aynı yeri 2.  kez geçerseniz eşitliği bozabilirsiniz. Bunun için daha aşağıdan keserek deneme yapabilirsiniz.
  • Daha sonra en kolay ve en zevkli olan kısım geliyor: İplikleri istediğiniz oranda cımbızla hatta tırnaklarınız uzunsa tırnaklarınızla bile çıkartıp sökebilirsiniz.

Kesik Paça Modası - Paçası Püsküllü Pantolon Nasıl Yapılır?

İşte yöntem bu kadar basit! Elinizin altındaki birkaç malzemeyle cool ve tarz görünmek artık çokta zor değil. Bu yöntemi sadece pantolonlara değil, jean eteklerinize hatta jean ceketlerinizin kollarına bile uygulayabilirsiniz.

İpucu: İplikleri çıkardıktan sonra kağıt törpüyle üstünden geçince daha salaş ve asimetrik duruyor.

Artık düz ve sadelikten sıkılan modacılar bu hareketliliği sadece pantolonlarda kullanmak yerine eteklere, elbiselere ve ceketlere de uygulamaya başladı. Baharın gelmesiyle bu parçaları daha da çok görmeye ve kullanmaya başladık. Çünkü salaş şıklığı çok seviyoruz 🙂

Bu Videoda ise Kısa Kot Etek Yapımını Öğrenebilirsiniz 

 

Kesik Paça Modası - Paçası Püsküllü Pantolon Nasıl Yapılır?Kesik Paça Modası - Paçası Püsküllü Pantolon Nasıl Yapılır?

Okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Sizde bu yazımdan ilham alıp yaptığınız kombinlerinizi veya sorularınızı  hem buraya hem de instagram adresime gönderebilirsiniz.

İnstagram: ggizemsonmezofficial

ÖPÜLDÜNÜZ..

İlginizi Çekebilir;


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir