İş Yaşamının Olmazsa Olmaz Kıyafetleri

İş Yaşamının Olmazsa Olmaz Kıyafetleri

Herkes için yaşamında son derece özel önem arz ediyor ve yaşamın her alanında olduğu gibi çalışma yaşamında da dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar var ki, bunların başında özel bir kural çoğunlukla olmamakla beraber kılık kıyafet geliyor.

Özellikle kadınlar için durum biraz daha önem arz ediyor zira kadın giyiminde kapsam sınırsız ve işe giderken böyle bir sınırsızlık mümkün ve olası değil.

İşin Püf Noktaları 

İş Yaşamının Olmazsa Olmaz Kıyafetleri
İş Yaşamının Olmazsa Olmaz Kıyafetleri

İşin belki de en önemli püf noktası kişinin kendi stilini yaratması gerektiğinin unutulmaması. Bu konuyu doğru biçimde kavradıktan sonra diğer konular kendiliğinden geliyor. Kişi eğer kendi stilini tam olarak oturtmuş ise bunu iş yaşamında da rahatlıkla uygulayabilmesi mümkün.

Bu yazıda örneklem olarak seçtiğimiz fotoğraflardan yola çıkarak yaşamı için kombin önerileri yapacak olursak siyah dar kesim bir pantolon ince topuklu ayakkabılar uyumlu bir gömlek veya triko ile harika bir kombin yaratarak her dem işe gidilebilir ki gerek belirtilen tarz pantolon, gerek ise ayakkabı çalışma yaşamında olmazsa olmaz olan parçalardır.

Yine diğer fotoğraftan da görülebileceği üzere diz altı bir elbise ceket ve elbette stiletto üçlüsü tam anlamıyla klasiktir ve yaşamında sürekli olarak her yaşta rahatlıkla kullanılabilirler.

Buradan yola çıkarak çalışma hayatının vazgeçilmezleri olarak stilletto ayakkabılar, diz altı etek veya elbiseler, beyaz gömlekler klasik kesim pantolonlar, kış mevsimi için klasik paltolar, döpiyes denilen takımlar, klasik kesim ceketler çalışma yaşamına uygun olan çantaların ideal olduğu rahatlıkla söylenebilir.

İş Yaşamının Olmazsa Olmaz Kıyafetleri
İş Yaşamının Olmazsa Olmaz Kıyafetleri

Renk seçimi konusunda da birkaç şey söylemek gerekir ise siyah, gri, beyaz mutlaka kıyafetlerde olması gereken renklerdir. Modada o sezon çok hoşunuza giden renkler var ise bunları ana renk olarak kullanmak yerine ara renk olarak kullanmak her zaman için daha doğru olan bir tercihtir.

Tüm bunların yanında saha içinde çalışan kadınlar ise elbette yukarıda belirtilen kurallara uygun daha rahat tercihler yapabilirler ama kesinlikle moda ne olursa olsun aşırı spor giyim tarzından, dekolte kıyafetlerden, aşırı beden saran işin ciddiyetine ters düşen kıyafetlerden uzak durulmalı ve kişinin yaşı ne olursa işin ciddi gözden kaçırılmamalıdır.

Kadın isterse yapamayacağı hiçbir şey yoktur ve her ortamda oldukça şık, görkemli ve göz alıcı olabilir. Bunun en güzel örneklerinden bir tanesi Sex and City dizisinin kadın karakterleri arasında bir efsaneye dönüşen Sarah Jessica Parker isimli oyuncunun hayat verdiği karakterdir. Biraz azim, biraz çaba ile kadının zaten beceremeyeceği hiçbir şey yoktur zira her kadın özünde bir amazondur. O yüzden hem şık hem güzel hem de kendi tarzında yaşamı içinde kadınlar kendi farklarını rahatlıkla yaratabilirler. Kasmadan güvenle adım atmak ve kendisinin farkında olmak gerekir ki gerisi kendiliğinden kolayca gelecek olan bir olgudur.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir