İç Çamaşırı Seçmenin İncelikleri

İç Çamaşırı Seçmenin İncelikleri

İç Çamaşırı Seçmenin İncelikleri bu yazımızın konusu. Kadınlar zaten bu konuları çok iyi biliyor ama yine de dönem dönem kimi şeylerin gözden kaçma olasılığına karşılık ben de sizlere böyle bir yazı hazırlayayım dedim. İç çamaşırı konusu işin özünde oldukça hassas olan bir konu. Bence böyle bir yazı yazarak fena da etmedim. Siz ne dersiniz?

İç Çamaşırı Deyince 

İç Çamaşırı Seçmenin İncelikleri

İç çamaşırı ya da diğer bir ifade ediş biçimi ile iç giyim deyince kadınlar için olan ürünler şunlardır:

  • Atlet
  • Külot
  • Sütyen
  • Büstiyer
  • Jartiyer
  • Body temel iç giyim ürünleridir ve bu ürünler de kullanılan malzemelerine göre farklı alt başlıklara ayrılırlar ki sizler çok daha iyi biliyorsunuz zaten

Nelere Dikkat Etmeli?  

İç çamaşırı üstte de ifade edildiği alınır iken belli başlı püf noktaları olan bir konu. Yani almadan önce ince eleyip sık düşünmek gerekiyor.

İç Çamaşırı Seçmenin İncelikleri

Genelde bu konuda insanların fikri temelde iki biçimde ayrılıyor birinci grupta yer alan insanlar aman ne olacak adı üstünde iç giyim ürünü en ucuzunu alalım olsun bitsin diyor.

İkinci grupta yer alan insanlar ise bunun tam tersi olan bir düşüncedeler. Onlar ise Victoria’s Secret gibi markaların ürünlerini almak, en gösterişli, en seksi görünümlerini elde etmek ve kadın kadın görünmek istiyorlar ki bu iki fikir de işin özünde sınırlarda olan bir düşünce tarzı ve işin orta noktasını bulduğunda sorun kendiliğinden çözülüyor.

Yani çok pahalı ya da çok ucuz ürün almak da değil keramet. Kişi kendisine en çok yakışacak olan, içinde en rahat hareket edeceği, kendisini en güzel gösterecek olan iç çamaşırı ürünlerini seçmeli. Giyilen çamaşır türü ne olursa olsun potluk yapmamalı ve sırıtmamalı.

İç Çamaşırı Seçmenin İncelikleri

Bu noktada kişinin kendi bedenini tanıması son derece önemli olan bir konu. Örneğin kişinin göğüslerini ayrık ve/veya sarkık ise onları birleştirecek, toparlayacak olan sutyen seçimleri yapmalı. Yine sutyen konusunda kişi göğüs numarasından büyük ya da küçük olan ürünleri seçmemeli. Tam bedenine uygun olanları seçmeli. Küçük göğüslü olan bayanlar ise destekli olan ürünleri tercih edebilirler.

Kullanılan malzemeler tüm iç çamaşırları için son derece önemli olan bir konu. Terletmeyen alerji yapmayan cildi tahriş etmeyen malzemelerden yapılan ürünler tercih edilmelidir.

Atlet seçiminde mutlaka pamuklu olan ürünler seçilmelidir. Külot konusunda ise yine yukarıda belirtilen durumlar tamamıyla geçerlidir. Ama külotlarda lastik kısmına mutlaka dikkat edilmelidir.

Kişi vereceği parayı önceden belirlemeli, ne istediğini bilmeli ve sonrasında ürün tercihini yapmalıdır. Bir kere doğru ürünü almaya başladı mı gerisi kendiliğinden gelecektir.

 


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir