Hasır Aksesuar Kullanmanın Keyfi

Hasır Aksesuar Kullanmanın Keyfi

Hasır Aksesuar Kullanmanın Keyfi bir başka.Moda denen kavram dünyanın belki de en global kavramlarından bir tanesi ve dünyanın birbirine hiç benzemeyen 2 farklı ülkesinde aynı modacının aynı elbisesini giyen iki insan görebilirsiniz. Modanın da kendi içinde dönem dönem öne çıkan renkleri, desenleri, kumaşları var. Ama bir de zamansız mekansız modası asla geçmeyen ürünleri var ki, onları da hemen her yaşta insanlar kullanıyor. Burada bahsedeceğimiz de öyle bir materyal. Yaz aylarının olmazsa olmazı olan hasır aksesuar ürünler.

Hasır Aksesuar Kullanmanın Keyfi

Ben de bu yazıda sizlere işte bu hasır aksesuar ürünler nelerdir, nasıl kullanılır, acaba kış aylarında da kullanmak mümkün müdür kafanıza takılan, zamanında benim de çok kafa patlattığım konular üzerinde kendimce, dilim döndüğünce bilgiler vermeye başlayacağım. Dilerseniz hemen başlayayım, ne dersiniz.

Hasır Aksesuarlar Nelerdir?

Hasır Aksesuar Kullanmanın Keyfi

Biliyorum hasır aksesuar deyince hemen herkesin aklına büyük, küçük böyle bir hasır şapka geliyor ama işin açıkcası hasır aksesuarları sadece bu şapka ile sınırlamak haksızlık oluyor.

Dünya moda haftalarında da karşımıza çok özel tasarımlarda hasır ürünler çıkıyor ki fotoğraftaki elbise bunun en güzel örneği. Zaten son yıllarda hasırlı çok özel elbise, etekler, gömlekler karşımıza giyim noktasında karşımıza çıkıyor.

Elbette tek başına kullanılması mümkün değil ama detay olarak kullanıldığında ortaya o fotoğrafta ki gibi son derece iddialı ve farklı kıyafetler çıkıyor.

Giysi ve şapka dışında hasırın kullanıldığı bir diğer alan elbette çantalar. Yaz aylarında hasır çanta kullanmanın keyfi de bir başka oluyor. Özellikle plaj kenarları için ideal ama şehir yaşamında da kullanmak mümkün.

Son olarak da ayakkabı tabanlarından bahsedeceğiz. Günümüzde açık ya da kapalı birçok üründe hasır tabanları görüyoruz ki bu da ayakkabıları sıradanlıktan uzaklaştırarak bambaşka bir görünüm veriyor.

Sonuçta hasıra sadece aksesuar muamelesi yapmak haksızlık, her biçimde değerlendirmek mümkün. Son derece farklı bir malzeme. Ayrıca sadece yaz aylarına indirgemek de olası değil. Kış aylarında olmasa bile ilkbahar ve sonbahar aylarında rahatlıkla kullanılmak mümkün.

Nasıl Kombinlenir? 

Nasıl kombinlenir sorusunu elbette sizin de merakınızı cezbediyor. Şimdi dilerseniz biraz da bu konunun inceliklerine değinelim.

Hasır Aksesuar Kullanmanın Keyfi

Hasır aksesuar yazımda size oldukça önemli tasarımcıların ürünlerinden görseller ekledim ama bunların hepsini bir arada kullanmalıyız derseniz elbette ki hayır. O zaman işte ortaya cidden kokoş bir görünüm çıkacaktır ki siz de bunu istemezsiniz değil mi?

Önemli olan burada işin püf noktası kendi tarzınızdan ödün vermeden bu tarz bir malzemeyi doğru bir biçimde kullanmanız.

Hasır şapkalar için zaten söylenecek çok şey yok. Jean pantolon, uzun salaş etekler ile rahatlıkla kombin yapabilirsiniz.

Elbiseyi ise kullanırken oldukça ciddi bir biçimde düşünmeniz gerekir. Altına ne stiletto, ne spor ayakkabı. Artık gerisine siz karar verin.

Çantaları da abiyeler dışında tüm kıyafetleriniz ile gündelik yaşamda tamamlayabilirsiniz. Benzer durum hasır tabanlı ayakkabılar için de geçerli.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir