Gelmiş Geçmiş Moda İkonları
Moda İkonları

Gelmiş Geçmiş Moda İkonları

Kim ne derse desin moda ikonları diye bir kavram var zira giyinmek kendi özünde ciddi anlamda bir sanat. Kişinin kendi yaşına, konumuna, beden yapısına uygun giyinmesi başlı başına bir yetenek istiyor.

O yüzden de kimi insanlar ne kadar pahalı giysiler giyseler, marka takılsalar da göz alıcı olamaz iken bazı insanlar da tam tersine sıradan giysiler ile dünyanın neresinde olursa olsun en güzel biçimde görünmeye zamansız ve yaşsız olmaya devam ederek bu alanda tarih yazıp rol model oluyor.

Ben de bu yazım da o kadınlardan moda ikonu olarak gördüğüm ve tarzları da bana ilham veren kadınlardan bahsedeceğim.

Gelmiş Geçmiş Moda İkonları

Acaba sizin moda ikonları kimler, söylerseniz sevinirim

İşte O Kadınlar 

  1. Audrey Hepburn: Kesinlikle ve kesinlikle listemin ilk sırasında bir başkası olamazdı. Avrupalı asilzade bir aileden gelen kendisi giyim alanında yaşadığı sürece gerek filmlerinde, gerek gündelik yaşamda ışıltısını ve tarzını olağanüstü yansıtmış duruşu ile kıyafetlerini bütünleştirmiş çok ama çok özel bir kadın.

Gelmiş Geçmiş Moda İkonları

  1. Grace Kelly: Aslında çocukluğumda düşünüyorum da sanırım tek kahramanım kendisi olmuştu. Tüm fotoğraflarını bir yerlerden bulup, keser ve onun için olan tahta kutuma bakar koyardım. Sonralarında da ki ta ölene kadar onu takip etmeye devam ettim. Tam bir gerçek dünya prensesi olduğunu her haliyle hissettiren yerine ve yaşına çok uygun bir kadın olarak başka bir yere koymak gerekir belki de.

Gelmiş Geçmiş Moda İkonları

  1. Brigette Bardot: Sadece onun için güzel bir kadın demek negatif ayrımcılık bile olabilir. Sonrasında hayvan hakları savunuculuğu da yapan aktris feminen giyimin en düzgün örneklerindendir bana göre.

Gelmiş Geçmiş Moda İkonları

  1. Prenses Diana: Saç stili, şapkaları zarif takıları ile her zaman abartısız giyimi ile kesinlikle bugün hala taklit edildiği de göz önüne alınırsa bu listede olması gereken en özel isimlerden birisi elbette.

Gelmiş Geçmiş Moda İkonları

  1. Jacqueline Kennedy Onassis: Bir pembe tayyör insana bu kadar yakışabilir değil mi? Gücnü duruşunu kıyafetlerine en doğru biçimde yansıtan tüm aksesuarları ile son derece uyumlu giyinen ender kadınlar arasındadır.

Gelmiş Geçmiş Moda İkonları

  1. Bianca Jagger: Gelmiş geçmiş en önemli mankenlerden birisi olan Bianca Jagger bu listede yer alan diğer kadınların tam aksine maskülen giyinerek de çok şık olunabileceğinin en önemli göstergesidir.Sizin en sevdiğiniz moda ikonları kimlerdir? Yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Gelmiş Geçmiş Moda İkonları


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir