Etnik Esintiler ve Moda - Modada Etnik Stil

Etnik Esintiler ve Moda – Modada Etnik Stil

Hem cıvıl cıvıl hemde ilgi çekici akımın bir parçası olan ve modaya yeni bir bakış açısı kazandıran bu tarzı sende çok seveceksin. Yaz, kış, bahar farketmeksizin her mevsime ayak uyduran stilinle bir adım öne çıkmaya ne dersin? Son zamanlarda moda da farklılık arayışı içine girilir oldu. Bazen karşımıza moda diye sunulan parçalar komik bazen de bir o kadar harika çıktılar. Karmaşıklıktan başı dönen akımlar da oluştu sadeliği abartanlarda. Bu onların hiç birine benzemiyor. Etnik parçalar gardırobunuza harika bir hava katacak!

Etnik Moda

Peki bu etnik kelimesi ne? Modaya nasıl dahil oldu? Çok sonradan mı keşfedildi yoksa ilgi alanına girmesi mi gecikti? Etnik kelimesi bir ırka bağlı olan belli bir kökü olan manasına geliyor.

Etnik Esintiler ve Moda - Modada Etnik Stil

Moda için tanımlamak gerekirse: nesilden nesile aktarılan özgün parçaların birleşimi. Yeşilin, mavinin, morun ve onlarca rengin ahenkle bir araya gelerek kıyafetlerinizde buluşması, bu stilinin en dikkat çeken yönü. İlgi odağı olmasının sebebi ise yıllardır farklılık aranan moda için adeta bir kurtarıcı nokta olması.

Etnik Esintiler ve Moda - Modada Etnik StilÇantalarda renklerin birleştiğini hayal etsenize, elbiselerinizdeki sadeliğe biraz hareket kattığınızı düşünün bunun yanı sıra çeşitli şapkalarınıza kuş tüylerini yakıştırın. Şahane şeyler ortaya çıkmaz mı sizce de? Çoraplarınızı bile süsleyecek olan bu desenler sizi şımartacak.Yalnızca yaz mevsimine özgü gibi gözüken bir tarz olsa da içine girdikçe ve stili benimsedikçe anlayacaksınız ki hiç de öyle değil. Aslında sizi siz yapan çizgilerin dışa vurumu.

İlgili: Alternatif Kombin Önerileri

Etnik Esintiler ve Moda - Modada Etnik Stil

Modada Etnik Stil

Çiçekler, taşlar, turkuaz, üçgen, beşgen gibi bir çok detayın birleşiminde kendinizi bulacaksınız. Bu tarzın bir diğer ismi hatta otantik tarz. Hatta bir çok yerde bu isimle anıldığı için etnik kelimesi biraz geride kalmış. Lakin gün yüzüne çıktı. Rahat ve serbest bir tarza sahip olan herkesin rahatlıkla kullanabileceği kıyafetlere daha fazla yer verilmesi etnik modanın getirdiği bir durum. Etnik kıyafetlerin daha fazla salaş olduğunu söylemekte de fayda var.

İlgili: Bu Sezonun En Trend Deseni EKOSE!

Etnik Esintiler ve Moda - Modada Etnik Stil

Hep derler ya “moda, kişinin kendine yakışanı giymesidir diye. Aslında zaman zaman giyilen kıyafetlerin moda adı altında giyiliyor olması komik bir görüntüye sebebiyet verdi. Belli tarzların dışına çıkılamaz oldu. Ama etnik kelimesi ne kadar doğalsa bu tarz da o kadar doğal. Sizi kendinizden başkasıymış gibi göstermez. Renkleri yerinde kullanmanızı sağlar. Desenleri ve çizgileri birbirine uygun birleştirir. Her kıyafete yakıştırır kendini etnik moda.

İlgili: 2018 – 2019 Mayo ve Bikini Modelleri 

Etnik Esintiler ve Moda - Modada Etnik Stil

Bu moda aslında hep vardı ama kendini gizledi yıllarca. Keşfedildi ve çok sevildi. Şu an ise bir çok ünlü giyim markasının vitrinlerini süslüyor. Moda da aranan bir dokunuş oldu dersek çok doğru olur. Fular, şapka, atkı, çorap, takı gibi küçük ama kıyafetlerin kendisini göstermesini sağlayan bu detaylara da çok yakıştı etnik tarz. Ayrıca bu tarzın yaşı da yok. Büyük küçük her kesimden kişinin tercih edeceği seçenekler mağazalarda arttı. Tercih edilen renklerin zamansızlığı ise bu tarzın rakibinin olmadığını gösteriyor.

İlgili: Sezonun En Gözde Takıları

Etnik Esintiler ve Moda - Modada Etnik Stil

Eğer sizinde gardırobunuzda bu anlatılanlara benzer parçalarınız varsa yeniden değerlendirmek için harika bir fırsat. Rengarenk desenlerin, çizgilerin, püsküllerin içerisinde kendinizi daha mutlu hissedeceğinize eminiz. Tabii yine de abartmadan 🙂

İlgili: 3 Temel Aksesuar ile Farklı Kombinleme Önerileri


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir