Ufak Tefek Cinayetler Dizisi ve Kıyafetler

Ufak Tefek Cinayetler Dizisi ve Kıyafetler

Ufak Tefek Cinayetler Dizisi ve Kıyafetler bu yazımızın konusu.Bilindiği üzere geçen sene Star TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve yayınladığı Salı akşamları reytinglerde hep üst sıralarda yer alan Ufak Tefek Cinayetler dizisi, 18 Eylül Salı akşamı yeniden gösterime başladı. Yine reytinglerde oldukça iyi bir yer kazanmayı da başardı.

Ufak Tefek Cinayetler Dizisi ve Kıyafetler

Hala katilin kim olduğunu öğrenemesek bile Edip karakterinin ölmesi ve yerine gelen el turca lakabı ile Osman Sonant ve Ushan Çakır’ın hayat verdiği karakterler ile dizinin bu yıl da ciddi reyting başarıları elde edeceği kesin. Ama bu yazıda konumuz dizinin kadın başrol oyuncularının kıyafetleri. Yani Oya, Merve, Pelin ve Arzu.

Oyuncular ve Giyim Tarzları

Ufak Tefek Cinayetler isimli dizide dilerseniz önce dizinin tetikleme noktası Oya karakterinin yani Gökçe Bahadır’ın giyim tarzına öncelikli olarak bakalım.

Ufak Tefek Cinayetler Dizisi ve Kıyafetler

Oya 

Oya dizide bir kadın doğum uzmanı canlandırıyor. Arkadaşlarının lisede kendisine attığı kazıktan sonra bir intihar denemesinde bulunmuş ama sonrasında hayata sımsıkı tutunup kadın doğum uzmanı olmuş güçlü iyi niyetli bir kadın kadın.

Nitekim dizide kendisinin duruş noktasından yola çıkara buna istinaden gri, beyaz gibi renklerin ağırlıkta olduğu bir iş insanına uygun kıyafetler ile karşımıza çıkıyor .  Kıyafetleri makyaj ve saç ile tamamlandığında tarzın karakter ile birebir uyuştuğunu görüyoruz.

Merve Deyip Geçmemeli

Gelelim dizinin bir karakteri olan ve dizinin en kötü, en istediğini almak için tüm gerekenlerini yapan Merve karakterine. İstediklerini elde etmek için yapamayacağı hiçbir şey yok. Aslıhan Gürbüz dizide bu rol ile ciddi anlamda efsane yaratıyor. Hafif toplu bir kadın ama karakterin yapısına uygun olarak kırmızı, siyah gibi iddialı ben buradayım diyen dişil olarak tabir edeceğimiz kıyafetler var. Seksapele her zaman öne çıkıyor. Girdiği her ortamda farkını kıyafetleri ile de ortaya koyuyor.

Ufak Tefek Cinayetler Dizisi ve Kıyafetler

Pelin ve Kıyafetleri 

Gelelim Pelin karakterine. Tam olarak bir rengi olmayan güçlünün yanında olan yeri geldiğinde kendi çıkarları için herkesi harcayabilecek olan bir karakter biraz kimliksiz bir yönü olduğu da söylenebilir. Böyle olunca da kıyafetlerinde bu ekarte etmek istercesine parlak, iddialı ama biraz da kokoş bir tarzı var. Kendisine yakışıyor mu tartışılır ama kimi zaman göz zevkini rahatsız etmiyor değil. Bence dizinin styling açısından en zayıf halkası.

Ufak Tefek Cinayetler Dizisi ve Kıyafetler

Vee Arzu

Ve gelelim Arzu karakterine sessiz içine kapanık kendi halinde bir ev hanımı iken başka bir değişim geçiriyor. Zira kocasının ihanetini öğreniyor. Bu durumda da gerek içsel olarak gerek ise görünüm olarak değişim yaşanıyor ki iddialı mini, kışkırtıcı göğüs dekolteli   elbiseleri ile kadın olduğunu yeniden keşfediyor. Anne eş olmanın dışında da rolleri olduğu fark etmesi ile ortaya bambaşka bir Arzu çıkıyor. Ama asla kıyafetleri bayağı durmuyor.

Sonuç olarak Ufak Tefek Cinayetler dizi kaliteli bir iş ve dizinin oyuncularının kıyafetlerine de bu durum yansıyor ve ortaya görsel anlamda da ciddi bir şölen çıkıyor.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir