Chiara ve Kristina: Moda Blogger'lığının Değiştirdiği Hayatlar

Chiara ve Kristina: Moda Blogger’lığının Değiştirdiği Hayatlar

Moda Blogger’lığının Değiştirdiği Hayatlar, moda ve güzellik hakkında yazılan yazıları okumak keyif ve ilham veren aktivitelerden biriyken, Kristina Bazan ve Chiara Ferragni için yaratıcılıklarını konuşturabilecekleri bir meslek haline gelmiş. Bunun için özveri, titizlik işin içine giriyor olsa da Kristina ve Chiara hem şanslı hem güzel hem de akıllıca bir strateji ile ilerlemiş olan bloggerlar. Şimdi ise nasıllar mı? Chiara kendi tasarımlarını yapıyor, Kristina modellik ajanslarının aranan yüzü ve kendi müziğini yapabiliyor. İkisinin de bu yola çıkış yöntemleri benzer, şimdilerde hayallerini yaşamakla meşguller.

Kristina Bazan

Moda Blogger’ı, Model, Müzisyen

21 yaşında açtığı moda bloğu ile kendini dünyaya tanıtan Kristina Bazan, şimdilerin en saygıdeğer bloggerlarından biri. 1993 doğumlu olan Kristina, Belarus asıllı. 2011 yılında James Chardon isimli arkadaşı ile birlikte Kayture adında bir blog açıp ünlü bir model olacağını ve hayallerini gerçekleştirerek sanatını da yapabileceğini kim bilebilirdi ki. Oldukça yaratıcı bir bloga ve saf duru bir güzelliğe sahip olan Kristina aslında yazar veya mimar olmayı düşünüyormuş. Moda bloğu yazmak ise fırsatları açan ilk kapı olmuş.

Chiara ve Kristina: Moda Blogger'lığının Değiştirdiği Hayatlar

‘’ Cartier için çalışan ilk Boda Blogger’ı ‘’ ve ‘’Milyon dolarlık ilk blogger’’ ünvanlarını elinde tutan Kristina 28 Ekim 1993’te dünyaya gelmiş. Kayture isimli moda bloğunu Youtube ve Instagram içerikleri ile destekleyerek hem markalarla işbirliği sağlayabilmiş, hem de galalarda tanınan bir yüz haline gelmiş.

İsviçre’nin Cenova kentinde büyüyen Kristina artık Los Angeles’ta yaşıyor ve bir çok reklam ve modellik şirketi ile anlaşmalarını sürdürüyor.

Chiara ve Kristina: Moda Blogger'lığının Değiştirdiği Hayatlar

Moda bloggerlığına başladığı ilk zamanlarda saçlarının daha açık bir renk olduğunu görüyoruz. Doğal güzelliği ile birleşince hem masum hem dişi bir hava katıyor. Daha sonraları Loreal ile çalıştığı dönem saçını koyu kahverengi/siyah rengine yakın bir ton ile değiştiriyor. Bu Kristina’ya vamp bir duruş katıyor.

Chiara ve Kristina: Moda Blogger'lığının Değiştirdiği Hayatlar

Kristina aynı zamanda müzisyen. Şarkılarını Youtube üzerinden dinleyebilirsiniz.

Giovanna Gorassini tarafından yönetilen klip görsel bir şölen niteliğinde.

Kristina’nın bir de kitabı var. ‘’On to go’’

Chiara Ferragni

Moda Blogger’ı, Tasarımcı

Kristina’dan bahsetmişken The Blonde Salad konusunu açmadan olmaz. Chiara Ferragni moda bloğu yazmaya başlayarak ‘’Dünyanın en ünlü Moda Bloğu’’ olmayı nasıl başardı? Yaratıcılık, kararlılık ve belki İtalyan bir güzel olmasının da payı vardır bunda.

Chiara ve Kristina: Moda Blogger'lığının Değiştirdiği Hayatlar

Chiara 7 Mayıs 1987’de İtalya’da doğdu. Modelliğe 16 yaşındayken başladı. Ama asıl hayatını değiştiren adım 10 dolar ile kurduğu kişisel moda bloğu theblondsalad.com’un Dünyanın en ünlü ve en başarılı moda bloğu haline gelmesi ile oldu.

Bloğu açarken yanındaki en büyük destekçi sevgilisi Riccardo Pozzoli olmuş
riccardo’nun lisans alanı finans olduğu için Chiara’ya bu bloğun getireceği fırsatları görmüş olmalı. O da isabet olacak ki internet start-upları ile ilgileniyormuş.
2009 yılının ekim ayında yayın hayatına başlayan Chiara 2 yıl içerisinde hatrı sayılır bir takipçi sayısına ulaştı, moda haftalarında aranan blogger olmayı başardı. Takvim 2011 Mart ayını gösterirken o yıl içerisinde ‘’Yılın En Büyük Çıkış Yakalayan Starı’’ ünvanını alan sayılı kişiden biri oldu.

Chiara ve Kristina: Moda Blogger'lığının Değiştirdiği Hayatlar

Kendi ayakkabı markasını oluşturdu. Tekliflerin ardı arkası kesilmiyor, moda haftalarında hep en önde yeri ayrılmış oluyordu. Kişisel moda içeriklerini yayınlamak amacıyla açtığı bloğu hem markasını kurmasına yardımcı oldu hem de milyonlar kazandıran bir site haline geldi.

Hayallerinin peşinden giden iki kadını diğerlerinden daha başarılı yapan özellikler kendileri olmaları ve çalışkan olmalarıydı.

Chiara ve Kristina: Moda Blogger'lığının Değiştirdiği Hayatlar

Ünlü yönetmenin bir sözü var:

“Kendiniz olun. Dünya, özgün olana hayran olur.” Ingrid Bergman


Hakkında Derya

Müzik ve ortaokulda almaya başladığı dergileri en büyük tutkusu. Öğrenmeyi, keşfetmeyi ve paylaşmayı seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir