Bu Yaza Damga Vuracak Gece Elbiseleri

Bu Yaza Damga Vuracak Gece Elbiseleri

Bu yıl tüm kadınlar, genç kızlar masal prensesi, kraliçe gibi olacak neden mi çünkü gece elbiseleri bu yaz bambaşka.

Bu Yaza Damga Vuracak Gece Elbiseleri

Yaza Damga Vuracak Gece Elbiseleri

Mayıs  ayı içindeyiz yaz kendini ufak adımlar ile göstermeye başladı. Yaz demek tatil demek, kışın tembelliğini üzerinden atmak demek ve bir de elbette eğlence demek. Tüm bunlara yaz boyunca yapılacak olan düğünleri, davetleri, festivalleri de ekleyince yaz aylarında neredeyse evde insanların geçireceği gün olmayacak gibi görünüyor.  Bu da insanların dışarı çıkarken günlük kıyafetleri yerine gece elbiseleri giymesine neden olacak zira özel gecelere gündelik giysiler ile gidilmez değil mi?

Şimdi tekrar yazının ilk paragrafına dönecek olur isek bu yaz kadınlar, genç kızlar kraliçe, prenses gibi olacak zira bu sene öne çıkan gece elbisesi modelleri için söylenebilecek tek şey ihtişam. Hatta biraz abartı olduğunu da söylemek mümkün.

Kokoş giyinmeyi seven kadınları bir hayli mutlu edeceği de kesin. Tiril tiril uzun elbiseler var karşımızda. Fırfırlar ama öyle ince narin nazenin olmayan devasa olarak kabul edilebilecek olan fırfırlar, derin ama bir hayli derin olan kadının feminenliğini ortaya çıkaran derin yırtmaçlar, daha önce hiç karşılaşmadığımız ama karşılaşınca vurulacağımız desenler, elbette birkaç sezondur devam eden püsküller, parıldayan dokular, özel işlemeler, olmazsa olmaz çiçek desenleri tek omuzlar bolca karşımıza karşımıza çıkacak biz belki de hangisini alacağımız konusunda ciddi ciddi kararsız kalacağız ama olsun.

Renk konusunda da sınırsız seçenek var. Kırmızıdan beyaza, pembeden sarıya, mordan yeşile kadar.

Nelere Dikkat Etmeli? 

Ama işte tüm bu curcuna içinde gece elbiseleri alırken ve giyerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da yok değil. Onlar ise öncelikle olarak şunlar. Kişi kendi bedenine uygun olan bir elbiseyi seçmeli ve sırf moda diye, çok beğendim diye ilk gördüğü elbiseye atlamamalı.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ille dekolteli olan bir giysi seçilecek ise kişinin en güzel yerinin göründüğü bir elbise seçilmeli. Renk seçiminde de kişi keza kendisine en uygun olan rengi bulmalı ve almalı.

Bu Yaza Damga Vuracak Gece Elbiseleri

Ama tüm bunların yanında en önemli husus gidilecek yere uygun olan elbisenin seçilmesi olduğu unutulmamalı.

Kişinin gideceği yere uygun olarak giyinmesinin de bir başka sanat olduğu gerçeği hiçbir biçimde gözden kaçırılmamalı gereken bir durum. Herhangi bir gece kulübüne giderken bile o gece kulübünün tarzına uygun olan bir gece elbisenin seçilmesinin işin ruhunda olduğu gerçeği asla göz ardı edilmemeli.

Tüm bunlar yapıldıktan sonra da makyaj, aksesuar seçimleri ona uygun bir biçimde yapılmalı. Makyaj işin özünde özellikle gece elbiselerinde üzerinde durulması gereken en önemli hususların başında geliyor.

Burada işin püf noktası yapılan makyajın gece kıyafetinin önüne geçmemesi, renk uyumu ve abartıdan uzak olması. Tüm bunlara uyduğunuz zaman siz de mükemmel görünebilirsiniz.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir