Bu Sezon Drape Çok Ama Çok Moda

Bu Sezon Drape Çok Ama Çok Moda

Bu Sezon Drape Çok Ama Çok Moda. Moda özünde son derece önemli olan bir sektör ve dünyanın en büyük endüstrileri arasında yer alıyor. Dünyanın moda akımına yön veren önemli yetkilileri yıl içinde birkaç kere bir araya gelerek kış ve yaz sezon için öne çıkacak olan renkleri, kesimleri, desenleri, modelleri belirliyorlar. Bu sezon drape örneğin çok moda ama bunun kararını verenler alınan bu karar ile drapeyi sadece giysilerde uygulamıyor, ayakkabılara, kapalı giyinen kadınlar için eşarplara, ev içi aksesuarlara kadar uyguluyor.

Bu Sezon Drape Çok Ama Çok Moda

Biz de buradan yola çıkarak neredeyse hemen her yerde gördüğümüz drapeli ürünler hakkında bilgi vermeye karar verdik. Başlayalım mı?

Nedir Bu Drape? 

Dilerseniz işin en başından başlayalım. Aslında herkesin çok iyi bildiği bir kavram ama yine de böyle söylenildiğinde kimseler için bir şey ifade etmeyebilir. Tabi eğer işin içinde olan biri değilse. Drape özel bir dikiş tekniği ile kırışık gibi görünen bir model. Üstte gördüğünüz kol detayı buna çok uygun olan örneklerden bir tanesi. Pileli olan tasarımlara benziyor ama pileli olarak da adlandırmak olası değil.

Bu Sezon Drape Çok Ama Çok Moda

Çok belirgin olmamakla beraber üstte görülen beyaz elbisenin etek detayları da drapeler için son derece iyi bir örneklem teşkil ediyor.

Giydikleri elbiselerde kırışma derdi yaşayan, ütü yapmaktan nefret eden ya da zor da kalmadıkça yapmayan kadınların tercihi genel de bu tarz giysiler oluyor ki, günümüzde aşırı yoğun çalışanların da adeta kurtarıcısı olduğu kesin.

Ayrıca sadece ütü ile uğraşmak istemeyenlerin değil, kilolu olduğunu düşünen kadınların da tercihi bu tarz giysiler. Bu giysiler zira küçük değil iri drape olarak olur ise kişinin kilolarını saklamak için adeta mucizevi bir görev yapıyor ve kişiler bu tarz giysiler ile istediği gibi giyinerek sokağa çıkarak daha zarif görünebiliyor.

Nasıl Kombinlemeli?

Gerek gündelik yaşam giysilerinde gerek üstte görüldüğü abiye kıyafetlerde karşımıza çıkan bu tarz giysiler elbette sadece elbise, eteklerde, gömleklerde karşımıza çıkmıyor. Eşarplar, ayakkabılar, mayo ve bikiniler de bu modadan nasibini almış durumda. O yüzden hemen her yerde karşımıza çıkıyorlar.

Bu Sezon Drape Çok Ama Çok Moda

Üstelik diğer iki örneğin aksine yatay olarak değil, dikey olarak da iri bir halde karşımıza çıkabiliyorlar. Dahası renk geçişleri ya da ton geçişleri arasında kullanıldığında da ortaya muhteşem bir görünüm çıkıyor.

Ama her tür ürünü olduğu gibi böylesi bir tasarımı da tercih ederken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var.  Bunların başında ufak detaylara dikkat edilmesi gerektiği. Zayıf olan bayanların iri drapeli olan ürünleri tercih etmesi onları daha zayıf göstereceğinden tercih edilmemeli.

Bunun yanında daha şık, daha feminen bir görünüm için çiçek görünümlü olanları, daha modern bir görünüm için geometrik desenli olanları tercih edebilirsiniz.

Kumaş olarak ise olabildiğine yumuşak olarak adlandırılan şifon, koton tarzı olanlar tercih edilmeli. Geceleri ise metalik satenler ideal olacaktır.

Özetle drape giymek özel bir iştir.

 


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir