Bu Kış Her Yerde Atkı Kullanacağız

Bu Kış Her Yerde Atkı Kullanacağız

Bu Kış Her Yerde Atkı Kullanacağız büyük düz desenli atkılar çok ama çok moda kış ve başka bir havalı biz de bu yazıda buna değiniyoruz. Atkı modası soğuk kış günlerinde insanların adeta kurtarıcısı olacak ve son yıllarda moda olan boyunluk ve modası asla geçmeyen kaşkolun yerini alacak gibi duruyor. Zaten dünyaca ünlü modacılar da defilelerinde yer verdiği için diğerlerinin pabucu en azından şimdilik de olsa atılmış gibi duruyor.

Bu Kış Her Yerde Atkı Kullanacağız

Atkı Nedir?

Gelin yine işin alfabesinden başlayalım ve atkı nedir sorusunun yanıtını verelim. Sözlükler bu kelimenin karşılığını şu şekilde ifade ediyor.

Atkı, genellikle soğuğa karşı sırta, omuza, başa alınan ya da boyna sarılan örtü. Büyük annelerimizin, annelerimizin yıllardır kullandığı aba ismi de verilen kalın kumaşlardan yapılan biraz şala, biraz kaşkola benzeyen ürünler. Çok yönlü kullanımları olduğu da söylenebilir.

Ama artık atkılar yaşlıların kullanımından ziyade gençlerin kullanımına doğru ilerliyor. Nitekim bu sezon atkıyı kullanmayan kişi kalmayacak gibi görünüyor.

Bu Kış Her Yerde Atkı Kullanacağız

Düz, desenli, sezonun olmazsa olmazlarından ekose formunda olanları, kısacası yok yok. Ama atkıların bu sezon standartların üstünde büyük formda olduğunu belirtmek gerekiyor.

Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

Belki de işin en can alıcı sorusu bu. Nasıl kullanacağız nelere dikkat edeceğiz. Gelin dilerseniz konunun o kısmı hakkında da bilgi verelim sizlere.

Öncelikle şunu belirtelim çok uzun atkı moda diye illa böyle kullanacaksınız diye bir kural kaide yok. Özellikle minyon bir görünümünüz varsa çok büyük olanları asla tercih etmemelisiniz. Sizi olduğunuzdan kısa gösterebilir. Kısa boylu olanlar ekose veya boyuna çizgili olanları tercih edebilir.

Daha ekstrem bir görüntü elde etmek isteyenler ya da diğer bir deyiş ile avangart görünmek isteyenler etnik desenli olan atkıları çiçek desenli kıyafetler ile tamamlayabilir.

Bunun yanında klasik olarak kullanmak isteyip fiziğine güvenenler biraz daha şanslı onlar için herhangi bir kısıtlama yok.  Renk uyumuna dikkat etmeleri yeterli olacaktır. Keza doku uyumuna da dikkat etmek gerekir değil mi?

Bu Kış Her Yerde Atkı Kullanacağız

Burada hemen şunu belirtmek gerekir evet atkılar kumaştan yapılıyor ama örgü çok özel tasarımlar da var ki bu da bohem tarzı tercih edenler için ideal olabilir.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir