Bot ve Çizme Kullanmanın İncelikleri

Bot ve Çizme Kullanmanın İncelikleri

Bot ve Çizme Kullanmanın İncelikleri bu yazımızda ele almaya çalışacağımız konumuz olacak.  İlkbahar, sonbahar ve özellikle de kış aylarının vazgeçilmezi hiç şüphe yok ki bot ve çizme. 

Bot ve Çizme Kullanmanın İncelikleri

Bugün yaz aylarında da dönem dönem marjinal görünümlü olarak kimi ünlülerin ayaklarında görsek bile ne zaman giyileceği konusunda hemen hepimiz hem fikiriz. Dilerseniz öncelikle modellere bir bakalım.

Temel Bot ve Çizme Modelleri

Bot ve çizme konusunda insanların karşısına çok değişik alternatifler çıkıyor. Biz de şimdi öncelikli olarak. Kısa botie denilen ürünler, üstte olduğu gibi çorap çizmeler, Kovboy çizmeleri, postal tarzında olanlar ilk başta söylenebilecek olan tasarımlar. Spor tarzda olanları da es geçmemeli ki gündelik yaşamda kurtarıcımız oluyorlar çoğunlukla.

Bot ve Çizme Kullanmanın İncelikleri

Topuk olarak bakıldığında ise dolgu, ince topuk, kısa topuk, yüksek topuk, temel topuk modelleri olarak karşımıza çıkıyor. Kullanılan malzeme olarak bakıldığında deri, imitasyon deri, süet, nubuk, güderi en sıklıkla kullanılan malzemeler.  Ama kimi zaman plastik olan ürünler de karşımıza çıkmıyor.

Nasıl Kullanılmalı?

Bot ve çizme kullanmanın gelelim şimdi de yazımızın başlığı olan inceliklerine. İşin özünde her kadın bu konuda biraz bilgi sahibi ama yine de bazı noktalara dikkat çekmek, unutulan kavramları anımsatmak gerekiyor.

Bot ve Çizme Kullanmanın İncelikleri

İşin püf noktası aslında oldukça basit. İster bot olsun, ister çizme kişi kendi bacak yapısını çok iyi tanımalı ve ona göre seçim yapmalı.  Moda ne derse desin, kişi ne giymek isterse istesin her ürün herkese yakışacak bir diye bir kaide yok. Tam da bu noktadan yola çıkarak örnek vermek gerekir ise kişinin eğer bacak boyu kısmı kısa, üst kısmı uzun ise bacak kısmını da uzun gösterecek bacağını saran modelleri seçmelidir ki bu tip insanlar için ideal olan bot tarzı olan ürünlerdir. Uzun bacaklı, fiziği düzgün olan insanlar ise dilediği gibi bot ve çizme seçimini yapabilirler.

Kişinin kendi giyeceği kıyafet ile uyumlu olan bir modeli seçmesi işin diğer bir püf noktasıdır. Her model, her giysi ile gitmez. Örnek vermek gerekir ise mini deri siyah bir etek, süet kırmızı çorap bir çizme ile tamamlanabilir. Ya da kişinin bacak boyu kısa ise bilekte biten bir botla kombin yapılabilir. Etek boyu ile uyumlu olmasına da özen gösterilmelidir.

Renk konusuna gelince yine diğer kıyafetler ile uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Siyah klasik bir renk olduğundan tüm giysiler ile giyilebileceğinden her kadının ayakkabılığında mutlaka bulunması gereken kurtarıcı bir üründür.

Bot ve Çizme Kullanmanın İncelikleri

Bot ve çizme giyerken son olarak gidilecek yere uygun bir ürün tercih edilmelidir. Örneğin bara giderken kovboy çizmeleri giymek çok da hoş olmaz değil mi?

Ama elbette son karar sizin.

 


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir