Avangart Giyim Tarzı Nedir?

Avangart Giyim Tarzı Nedir?

Avangart Giyim Tarzı Nedir?  ne tuhaf bir yerden giriş yaptım farkındayım. Tabi konuyu bilmeyenler için. Hoş modayı yakından takip etmek bile kimi zaman yeterli olmuyor. Öyle terimler var ki bazen yaşamımızda ilk defa duyuyor olabiliriz. Tıpkı Avangart sözcüğü gibi.

Daha önce bu sözcüğü hiç duydunuz mu bilmiyorum ama ben de yakın tarihte öğrendim ve bilgilerimi sizinle paylaşmaya karar verdim. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan hemen yazıma geçeyim ne dersiniz.

Avangart Giyim Tarzı Nedir?

Fotoğraflar Size Ne Çağrıştırıyor?

Bu yazıda Givency gibi dünyaca ünlü modacıların avangart tarzında hazırladığı çok özel tasarımlara yer veriyorum. Gördüğünüz tüm defilelerde yer alan giysiler size ne anımsatıyor? Ne düşünüyorsunuz?

Tüm bu giysiler size de çok marjinal çok sıradışı görünmüyor mu? Bunları gerçekten giyen var mı diye düşünebilirsiniz. Çünkü gece ya da gündüz bir yere giderken çok da giyilebilecek gibi durmuyorlar ama yapılan defilelerde yer alan işin şov kısmının bir parçası. Tıpkı Victoria Secret defilelerinde yer alan iç giyim ürünlerinde olduğu gibi de düşünülebilir.

Dünyaca ünlü modacılar, tasarımcılar yaptıkları işler ile daha fazla gündemde olabilmek ve diğer eserlerinin de bilinmesi için bu tür giysilere yer veriyorlar.

Avangart Giyim Tarzı Nedir?

Aslında Bu Bir Tarz

Avangart sözcüğü tüm dünya dillerine Fransız dilinden geçmiyor bulunuyor ilerici yenilikçi anlamına geliyor. Ki zaten bu kıyafetlerden de çok net bir biçimde anlaşılıyor.

Hiçbir biçimde gündelik yaşamda çok da fazla karşılığı yok ve dahası bu kıyafetleri taşımak çok da kolay değil ama işte modacılar dönem dönem bu tarz kıyafetler hazırlayarak gündeme düşebiliyorlar.

Lakin yine de çok popüler olan insanlar yine çok özel günlerde örneğin Oscar Ödül Töreni gibi gecelerde belki biraz daha minimalize edilmiş halini giyerek adlarından söz ettiriyorlar.

Avangart Giyim Tarzı Nedir?

Ebette böylesi bir kıyafeti giymek büyük bir cesaret istiyor. Bunun yanında kişinin kendi duruşu, fiziği itibarıyla da bu tarz bir kıyafeti taşıyabilmesi son derece önemli. Yani her babayiğidin harcı değil bu giysileri giymek ama elbette denenebilir.  Herhangi bir mahsuru yok. Arada her zaman değişiklik iyidir değil mi?

 

 


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir