Altın Rengi Sezonun Trendi

Altın Rengi Sezonun Trendi

Metalik renkler son yıllarda gri ağırlıklı olarak karşımıza çıkmaya başlamıştı ama altının parasının böylesine uç boyutlara gittiği şu günlerde altın rengi modasının startını verenler New York Metropolitan Müzesi Kostüm Enstitüsü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen serginin bu yıl ki temasında ortaya çıktı.

Altın Rengi Sezonun Trendi

Yapılan sergi gösterdi ki bu seneye altın rengi gece gündüz demeden damga vuracak ve dahası yaşa başa da bakmayacak. Evet ilk başta bakıldığında son derece iddialı görünüyor ama senenin trendi bu ve bizler bir biçimiyle bu modanın yanından, yakınından geçeceğiz. Elbette aşağıda belirtilen işin püf noktalarını hiçbir biçimde göz ardı etmeden.

İrina Shayk, Sarah Jessica Parker, Gigi Hadid, Gisele Büdchen gibi stil ikonu sayılan birçok ünlü kadın da şimdiden katıldıkları davetlerde bu renk olan giysileri giymeye başlamış durumdalar ve adeta rengin yayılmasına öncülük eder durumdalar.

Bu renk giysileri sadece gece giysisi olarak da düşünmemek gerekiyor, ayakkabı, çanta, ceket, gözlük, makyaj malzemesi, etek, ceket gibi her türlü nesnede karşımıza çıkıyorlar.

İddiasını ve farkını koymak isteyenlere özellikle hitap ettiği de kesin ve net.

Hangi Modacılar Yer Verdi?

Altın Rengi Sezonun Trendi

Şu ana kadar yapılan defile ve tanıtımlarda altın rengi kullanan dünyaca ünlü modacılar ise şunlar:  Ralp&Russo, Lois Vuitton, Altuzarra ilk anda karşımıza çıkan modacılar.

Ülkemizde de yerli moda tasarımcılarının adım adım bu renge ürünlerinde yer verdiğini görmeye başladık ve zaman ilerledikçe çok daha yayılacak bir trend gibi duruyor. Tıpkı bir dönem gümüş renginin olduğu gibi.

Nasıl Kombinlemeli?

Altın Rengi Sezonun Trendi

Üstte ifade ettiğimiz bilgilerden sonra altın rengi kullanmanın püf noktalarına sıra geldi artık.

Öncelikle peşinen bir ön yargıyı düzeltmek gerekir ise bu rengi kullanmak için saçınızla başınızla oynamanıza gerek yok. Saçlarınız sarı olacak diye bir kaide yok ama bu rengin de kendi için de tonları var siz üstte ki örneklerinden de görüleceği üzere kendinize en uygun olan tonunu bulmak durumundasınız. Aksi halde olduğunuzdan daha soluk ve daha yalı olarak görünebilirsiniz.

Seçilen kumaş da oldukça önemli. İpek ve broker gibi malzemelerden yapılanlar seçilir ise asil görünmeniz kaçınılmaz ama eğer sentetik tarzı bir kumaş seçer iseniz o zaman da ucuz bir görünüm vereceğinizi bilmeniz gerekir.

Her ne kadar altın rengi de olsa kesim oldukça önemli ve kendi bedeninize en uygun olan kesimi seçmelisiniz.

Makyajınız kesinlikle uyumlu olmalı ve sırıtmamalı. Benzer bir durum takı ve aksesuarlar için de geçerli. Ama çok fazla takı kullanmamanız sizin lehinize olacaktır zira zaten çok iddialısınız.

Gündelik yaşamda ufak detaylar ile kullanarak modayı takip edebilirsiniz. Örneğin pantolon ya da fular olarak ama burada da işin püf noktası doğru başka renkler ile kullanmak ve abartılı sırıtan bir görünüm vermemek.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir