Ana Sayfa / Moda / 2017 Gelinlik Modelleri ve Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

2017 Gelinlik Modelleri ve Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

2017 Gelinlik Modelleri ve Vücut tipinize göre gelinlik seçerken nelere dikkat etmeniz gerekir?

 YALIN GELİNLİKLER 
2017 Gelinlik Modelleri
Sadelikten yana olan gelinlerin tercih ettiği bir modeldir. Günlük hayatta olduğu gibi en özel günlerinde de sade ve asil olmak isteyen gelinlerin tercih edebileceği bir modeldir.
Net kesimlerin olduğu sakin modellerden oluşan bu gelinlikler içerisinde hafif taş barındıran aksesuarlar ile bezendiğin de oldukça asil bir görüntü oluşturmaktadır.

 CÜRETKAR GELİNLİKLER – 2017 Gelinlik Modelleri
Seksipalitesi yüksek olan bu gelinlikler en özel günlerinde cüretkar ve seksi bir görüntü oluşturmak isteyen gelinlerin tercih edebileceği bir modeldir.
İddialı yırtmaçlardan oluşan bu gelinlikler klasik kesim gelinliklerin yanısıra tercih edilebilecek modeller arasında yerini almış gözüküyor.

 YENİLİKÇİ GELİNLİKLER 

 Yüzyıllardan bu yana etek şeklinde olan gelinliklere alışılmışın dışında modellerde eklenmektedir. Bunlar kabarık eteklerin yerini pantolonlara bırakması sonucunda oluşmuş bir akım olmakla beraber çocukluğundan bu yana gelinlik giydiği günün hayalini kuran kızlar için farklı bir deneyim yaşatacak tarzdadır.
Aynı zamanda pantolon gelinlikler sofistike ve modern bir görüntü oluşturmaktadır.


DİNAMİK GELİNLİKLER 

 2017’in en çok tercih edilen gelinlik modellerinden olan dinamik gelinlikler katlı katlı oluşan etekleriyle ön plandadır.
 En güzel gecenizde kilolu gözükmekten korkuyor iseniz kabarık gelinlik tercih etmemeniz önerilir.


 TRANSPARAN GELİNLİK
 
 Yine 2017 de en çok rastladığımız gelinlik modellerinden biri olan transparan gelinlikler çok seksi görünmenin dışında oldukça şık ve asil durmaktadır. Transparan gelinliklerin baş rolünü dantel detayları ve tüller oluşturmaktadır.


 RENKLİ GELİNLİKLER

Renkli Gelinlik

Toplumumuzda alışılmışın dışında olarak görülen bir diğer gelinlik modeli olan renkli gelinlikler ülkemizde çoğunlukla nişan merasimlerinde kullanılmaktadır.
Renkli-düğün-elbiseleri-ZsaZsa Bellagio
 Ancak 2017’de masumiyetin rengi sadece Beyaz olarak görülmüyor ve pembesi, yeşili, lilası ile birçok şık model gelinlik gelinlerin tercihi olmaktadır.Renkli-düğün elbiseleri Maggiesottero

Renkli gelinlik, geleneksel beyaz gelinliklerle karşılaştırıldığında daha yaratıcı görünüyor. Beyaz gelinlikler muhteşem, bunu inkar etmiyoruz. Ama zaman değişiyor ve… Devamını oku


  GENÇ GELİNLİKLER 
Çoğu gelinin düğün günü yakındığı en önemli konu gelinlik ile rahat hareket edememek ve hareketlerinin kısıtlanmasıdır.
Bu sırada devreye genç gelinlikler girmektedir. Uzun ve kabarık gelinlikler ile rahat hareket edemeyeceğini düşünen gelinlerin kurtarıcı gelinlikleri kısa gelinlikler ülkemizde birçok ünlü gelininde tercihleri arasında yer almıştır.
Gelinlik her kız çocuğunun hayallerini süsleyen ve küçüklükten gelen bir hayaldir. O gün gelip çattığında hazırlıklar dışında üzerinde en çok düşünülen en emek harcanan konuda gelinliktir.
O günün sizin gününüz olduğu kadar gelinliğinde sizin olması gerekmektedir. İçerisinde kendinizi mutlu, motive, enerjik ve en önemlisi güzel hissetmek gerekmektedir. Bu sebepten gelinlik seçiminde birçok konuya dikkat edilmesi gerekmektedir.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

Kum Saati Vücut Tipi : 
 Dünya nüfusunun sadece %8 ‘in de bulunan bir vücut tipi olmasıyla bilinmektedir. Kum saati vücut tipinde kalça ve omuzlar aynı boyda olmakla beraber birde bel kıvrımı yer almaktadır .
Bu %8’lik dilimin içerisinde yer alıyor iseniz gelinlik seçimi yaparken daha çok balık modellere bakmanız tavsiye edilmektedir.
Bu vücut tipinde düz giden Helen tipi olarak bilinen gelinliklerin tercih edilmesi önerilmemektedir. Bu tarz bir gelinlik vücut kıvrımlarını gizleyecektir.

 Elma Vücut Tipi : 
Elma vücut tipi kalçaların ve belin hemen hemen aynı ölçülerde olduğu vücut tipleridir.
Bu tarz vücut tipine sahip gelinlerin beli kamufle etmesi önerilmektedir. Bunun içinde belin en ince kısmına (genellikle göğüs altı) bir kemer ile hareketlilik katılabilir.
Beli kamufle ederken derin göğüs dekolteleri tercih edilebilir. Bu tarz bir model A kesim veya Helen tipi gelinliklerde bulunabilir.

 Muz Vücut Tipi : 

Muz vücut tipi omuz ve kalçaların aynı oranda olduğu ancak herhangi bir bel oyuntusunun bulunmadığı vücut tipleri olarak bilinmektedir.
Bu vücut tipide kum saati vücut tipi gibi hemen hemen her gelinlik modelini çok güzel taşımaktadırlar.
Ancak tek dikkat edilmesi gereken konu olmayan bel oyuntusunun varmış gibi gösterilmesidir. Bunun içinde bir kaç detay kullanmak yeterlidir. Kemer veya işlemeler gibi detaylar kullanılabilir.
Aynı zamanda bele oturup daha sonra genişleyen gelinliklerde tercihler arasındadır.

 Çilek Vücut Tipi: 

Bu vücut tipi omuzların geniş kalçanın dar olduğu bir tiptir. Bel oyuntusu var ile yok arası olan bu vücut tipinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu alt bedeni daha geniş göstermek iken üst bedeni de daha dar göstermektir.
Bunun için tercih edilmesi önerilen gelinlikler yarım balık formundaki gelinlikler, v yaka gelinliklerdir.

Armut Vücut Tipi: 

Bu vücut tipinde kalça omuzlardan daha geniştir. Gelinlik tercihinde bu farkı kamufle edebilecek gelinlikler seçilmesi gerekmektedir.
Bunu sağlamak oldukça kolaydır. Bunun için üst bedeni daha geniş gösterecek drape içeren gelinlik tercih edilebilirken alt beden için ise kalçanın genişliğini saklamaya yarayacak geniş, kabarık etekler tercih edilmektedir.
Büyük / Küçük Göğüslü Gelinler :
  •  Büyük göğüslere sahip bir gelinlerin toparlayıcı sütyen kullanması tavsiye edilmektedir. Bunun yanısıra  dikkati başka yere çekmesi gerekmektedir. Bunu bir sırt dekoltesi , saç aksesuarı , bacak dekoltesi ile sağlayabilir.
  •  Küçük göğüslü gelinler ise göğüs bölgesinde işlemeler veya drapeler olan bir gelinlik tercih ederek daha geniş ve büyük gözükmesini sağlayabilir.
 Uzun / Kısa Boylu Gelinler :
  • Uzun boylu gelinler A kesim gelinlikleri ve Balık modelleri oldukça güzel taşımaktadırlar.
  • Kısa boylu bir gelin ise yarım balık veya kısa gelinlikleri tercih etmelidir.
Mutlaka Okumalısın!  2017 İlkbahar/Yaz Mayo ve Bikini Modelleri

Hakkında BeautyPerry.com

Mutlaka Okumalısın

Dönemin En Çok Tercih Edilen Mayo Ve Bikini Modelleri

Dönemin En Çok Tercih Edilen Mayo Ve Bikini Modelleri Dönemin En Çok Tercih Edilen Mayo …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir