Yüz Kontürü Nasıl Yapılır?

Yüz Kontürü Nasıl Yapılır?

Gölge ve ışık oyunlarıyla  yüzümüzü boyutlandırabiliriz. Yüz kontürü günümüzün makyaj çağında oldukça popüler bir uygulamadır. Peki bunu nasıl yapıyoruz? Makyaj modası her geçen gün değişiyor.

Yüz Kontürü Nasıl Yapılır?

Yüz Kontürü Nasıl Yapılır?

Şu sıralar popüler olan yüz kontürü işleminde yapılan hataları nelerdir?

Yüz Kontürü Nasıl Yapılır?

Biz kadınların en çok sevdiğimiz şeylerden biri de makyaj yapmaktır. Makyaj yaptığımız zamanlarda genelde kendimizi daha iyi hissederiz.

En önemli kural: Koyu renk saklamak istediğiniz yerleri gizler, açık renkler ise öne çıkarmak istediğiniz yerleri vurgular.

Son zamanlarda günlük makyajımızda bile kullandığımız yüz kontürleme işlemini ister toz pudrayla istersenizde krem ürünler kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Yüz kontürleme işleminde amaç yüzün yüksek yerlerini ön plana çıkartarak daha geriye atmayı istediğiniz alanları örneğin elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için elmacık kemiği altı, geniş alın, gıdı altı gibi yerlerde kullanabilirsiniz.

Yüz Kontürü Nasıl Yapılır?

Kontür yapmak istediğiniz bölgeler için  krem formda veya pudra formda ürünler kullanabilirsiniz. Kullandığınız kontür ürününün içinde asla turunculu bulunmaması gerekiyor. İster kontürleme için üretilen makyaj ürünlerinddn kullanabilirsiniz, isterseniz de kullandığınız  fondötenden 2 veya 3 ton koyu bir fondöten kullanabilirsiniz.

Yüzü boyutlandırmak için öncelikle yüzünüzde  kusur olarak gördüğünüz yerleri belirlemeniz gerekir. Örneğin burnunuzu kusur olarak görüyorsanız boyutlandırma işlerimini kullanarak daha ince ve kalkık bir burun elde edebilirsiniz. Bu işlem esnasında kullandığınız ürüne göre sünger veya fırça yardımıyla ürünü daha çabuk dağıtabilirsiniz.

Yüz Kontürü Nasıl Yapılır?

Yüz Kontürü Nasıl Yapılır?

Yüz kontürleme işleminde elmacık kemiğinin altına, çene bölgesine, eğer alnınız genişse alnınıza ve gıdı bölgenize uygulama yapabilirsiniz. Yüz kontürleme işlemini azar azar alarak uygulamanız daha doğrudur çünkü çok fazla ürün aldığınızda dağıtması zor olabilir. Şuana kadar hep  yüzümüzdeki gözönüne çıkarmak istediğimiz yerleri ya da kusur olarak gördüğümüz yerleri gizlemek için ne yapmamız gerektiğini konuştuk şimdi ise ön plana çıkarmak istediğimiz yerleri konuşacağız.

Yüz kontürleme işlemini diğer adımı ise aydınlatmaktır. Bu sefer kullandığınız fondötenden 1 ton veya 2 ton açık bir fondöten veya kontür işlemi için üretilen ürünlerden kullanabilirsiniz. Daha çok göz önüne çıkarmak istediğimiz yerleri örneğin göz altlarını, kaş altlarına, burun ucuna, dudak üstüne, iki kaşın ortasına uygulayabilirsiniz.

Fondöten ve pudra ürünleri arasındaki fark fondöten daha sert bir ifade pudra ise daha doğal bir ifadeye kavuşmanızı sağlar.

Yüz Kontürü Nasıl Yapılır?

Siz yüz kontürü işlemini seviyor musunuz? Günlük hayatta kullanır mısınız, yoksa sizin için sadece özel günlere mi ait?


Hakkında FeyzaKurt

Merhaba? Ben Feyza. Makyajla ilgilendiğim için sizinle de bir şeyler paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir