Yeni Trend: Metalik Göz Makyajı

Yeni Trend: Metalik Göz Makyajı

Her sezon güzellik dünyasında yeni trendler orta çıkıyor. Bu sezonun en yeni trendlerinden biri de metalik göz makyajı diyebiliriz. Işıldamaya hazır mısınız? Dikkatli ve doğru kullanımda makyajınız sayesinde ortamların yıldızı siz olabilirsiniz.

Metalik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Öncelikle metalik görünüme sahip far paleti edinmelisiniz. Eğer birden fazla metalik far istemiyorsanız, tekli farlar da sizin işinizi görecektir. Kendinize en çok yakıştırdığınız, günlük hayatınızda en fazla kullandığınız bir renk olmalıdır. Elbette ki, farın rengi sizin risk alıp almamanız bakımından da değişecektir. Örneğin, günlük hayatınızda kahverengi ve bej tonlarında renkler kullanıyorsanız ancak renk bakımından değişiklik yapmak istiyorsanız, mavi veya altın tonlarını kullanabilirsiniz. Bu durum elbette ki ne giyeceğinize bağlıdır.

Yeni Trend: Metalik Göz Makyajı

Sezonun en gözde renklerinden biri de gümüş rengi diyebiliriz. Neredeyse her tene, her renge kolaylıkla uyum sağlayan bir renk. Makyajınızı daha koyu renkler ile karıştırmak istiyorsanız, kesinlikle metalik gümüşü göz pınarlarınızda kullanabilirsiniz.

LİKİT Mİ? TOZ FAR MI?

Bu oldukça önemli bir detaydır. Eğer, makyaja yeni başladıysanız likit farları öneriyoruz. Çünkü likit farlar, kolaylıkla karıştığından ötürü, ekstra şekil vermeniz daha rahat olacaktır. Öncelikle likit farı ardından da sabitlemek ve daha iyi renk vermek adına toz far sürebilirsiniz. Oldukça hoş bir gürünüm sağlayacaktır.

Yeni Trend: Metalik Göz Makyajı

SİMLERDEN YARDIM ALIN

Metalik göz farlarının en yakın arkadaşı olan simlerden yardım almayı unutmayın. Göz bazı ile veya özel sim yapıştırıcılar ile göz makyajınıza uygun renklerden oluşan simler yapıştırın. Harika duracağına emin olabilirsiniz!

ÇERÇEVELEME

Göz makyajınızda yalnızca üst göz kapaklarınıza makyaj yapmamalısınız. Büyük bölgelerde çalıştığınız zaman, gözlerinizin muhakkak alt kirpik dibine far ve kalem uygulamalısınız. Aksi takdirde gözleriniz çok daha küçük gözükecektir.

Yeni Trend: Metalik Göz Makyajı

MAKYAJIN DEVAMI DAHA SADE

Makyajınızın en patlayan yeri şüphesiz ki, göz makyajınız olacaktır. Bu nedenle, makyajınızın geri kalan kısmını sade tutmaya özen gösterin. Çok kapatıcı olmayan, likit ve aydınlık bitişli bir fondöten veya bb krem kullanabilirsiniz. Göz altlarınızı güzelce kapatmalısınız. Göz makyajınızda daha çarpıcı renklerden yardım aldıysanız (mavi,yeşil,kırmızı gibi) allık sürmemeye dikkat etmelisiniz. Bronzer uyguladıktan sonra, nude ruj ile makyajınızı tamamlayın.

 


Hakkında Yağmur Oluç

Ben Yağmur. 23 yaşında, makyajı ve bakımı çok seven, deneyimlere açık biriyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir