Tonlarda Dudak Kalemi Önerisi - Kullanıcı Yorumları

Tonlarda Dudak Kalemi Önerisi – Kullanıcı Yorumları

Tonlarda Dudak Kalemi Önerisi

Her zaman işe yarayacak hatta mutlaka olması gereken makyaj malzemelerinden biriside dudak kalemi. Bunların arasında ilk edinmeniz gereken ise  tonlarda yani dudak rengine en yakın tonlar. Önereceğim üç adet dudak kalemine gelmeden önce dudak kalemi neden önemli? sorusundan başlayalım.

Ruju iyi uygulamak için dudak kalemleri çok etkili. Uyguladığımız ruj ile aynı renkte bir dudak kalemiyle dudağımızı çerçevelediğimizde ruju uygulayacağımız kısmı belirlemiş oluyoruz ve rujun taşmasını ya da yamuk uygulama riskini azaltıyor.

Ayrıca dudak kalemini dudaklarımızı büyük göstermek için de kullanabiliriz. Kendi dudak hattımızdan abartmayarak bir tık taşırarak çerçeveleyip ruju o şekilde uyguladığımızda dudaklarımız olduğundan daha büyük gözükecektir. Ancak burada ölçüyü kaçırmamak önemli. Yoksa doğallıktan uzak bir görüntü ortaya çıkar.

Bir de dudak kalemi simetriyi sağlamada yardımcı. Malum vücudumuzda hiçbir yerimizde sağ ve sol birbiri ile aynı değil. Aynı şey dudaklar için de geçerli. Dudak kalemi ile sağ ve solu birbirine eşit şekilde çerçeveleyerek simetriyi sağlayabiliriz.

Kullandığımız her ruj ile birebir aynı dudak kalemi almak ve uygulamak başlangıç için zahmetli bütçeye fazla gelebilir ancak tonlardaki kalemler işinizi kolaylaştıracaktır. Bu kalemlerle yine dudaklarımızı çerçeveleyip ve biraz da dudağa yedirdiğinizde hem hattı belirlemiş olacaksınız hem de zaten dudaklarınız ile yakın bir renk kullandığınız için kullanacağınız ruja uyumsuz bir görüntü olmayacaktır.

Ayrıca dudak kalemlerini dudağınız tamamına uygulayıp üzerine lipgloss, renk ile uyumlu başka bir ruj uygulayıp veya o sadece o şekilde bırakıp kullanabilirsiniz. Bu da başka bir kullanma yöntemi olarak aklınızda bulunsun.

Şimdi uygun fiyatlı ve elinizde olması gereken tonlara örnek olacak dudak kalemlerine bakalım:

Tonlarda Dudak Kalemi Önerisi - Kullanıcı Yorumları

Flormar 229 numaralı dudak kalemi. Benim en sevdiğim bu aslında. Hem yapısı hem rengi. Muhtemelen de diğer bloglarda ve youtube videolarında çok sık görmüş olmalısınız.

Önerdiğim diğer lip pencil yine Flormar’a ait. 201 numaralı. Bu da 229 gibi çok bilinen ve kullanılan bir renk. Tam tonu.

Tonlarda Dudak Kalemi Önerisi - Kullanıcı Yorumları

Son olarak Farmasi’nin 203 numaralı dudak kalemi. Benim yine yapısını ve rengini çok beğendiğim bir ürün.

Şimdi de Swatchlarına bakalım.

Tonlarda Dudak Kalemi Önerisi - Kullanıcı Yorumları

Evet yukarıdan aşağıya doğru Flormar 229, Flormar 201 ve Farmasi 203 numaralı dudak kalemlerinin tende duruşu ve renk tonları bu şekilde.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Beni sitemizden ve instagram hesabımdan takip edebilirsiniz.


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir