The Balm - Balm Jovi Palette Ürün İncelemesi

The Balm – Balm Jovi Palette Ürün İncelemesi

Merhaba, The Balm – Balm Jovi Palette Ürün İncelemesi hakkında yazım ile  benim ilk yazım olacak. O yüzden bir nebze heyecanlıyım ve nasıl başlayacağımı bilmiyorum 🙂 O yüzden kendimi anlatırken en rahat hissedeceğim, yeterince tanıdığım ve söyleyecek çok şeyim olduğu bu paletle başlamak istiyorum. Balm jovi palet fiyat 2018 yılı fiyatı nedir?

The Balm Jovi Makyaj Paleti

The Balm - Balm Jovi Palette Ürün İncelemesi

Karşınızda The Balm markasının Balm Jovi Palette olarak bilinen ama asıl adıyla Rockstar Palette! 12 adet far, 1 highlighter, 1 toz allık ve 2 adet krem far/rujdan oluşuyor. Farların pigmentasyonu, dağılabilirliği ve renk seçimleri ÇOK ama ÇOK başarılı. Tüm bir makyajı bu paletle yapabilirsiniz.

The Balm - Balm Jovi Palette Ürün İncelemesi

Hepsini teker teker inceleyecek olursak;

Balm Jovi Palette Fiyatı

2018 yılı için de balm jovi paletinin fiyatı dolar ve euronun artması ile birlikte yükseliş gösterdi. Şuanda raflardaki fiyatı 100 TL ve 120 TL aralığındadır.

Balm Jovi Palette

Metal-ica ve Iron Maid-in: İsterseniz tek başına uygulayabileceğiniz, isterseniz kullanacağınız mat farla karıştırıp ışıltı elde edebileceğiniz ışıltılı (shimmer) farlar kendileri. Pigmentasyonları ahım şahım değil, tek başına kullandığınızda tam bir altın ya da tam bir gümüş görüntüsü vermiyor ama çok doğal, göz kapağıyla bütünleşmiş bir görünüm sağlıyor. Göz pınarlarını aydınlatmada kullanabilirsiniz.

Lead Zeppelin: Sonradan The Balm’ ın en çok sevilen ürünlerinden yaptığı derleme paletin içinde bulunan bir far kendisi, meşhur yani. İçinde duochrome (mavi-sarı) pırıltılar bulunduran koyu yeşil bir renk. Dağılabilirliği on numara. Tende palette durduğundan daha koyu duruyor, yemyeşil değil.

Alice Copper: Bordo sandınız kendisini ilk bakışta değil mi? Ben de öyle sanmıştım, umutlanmıştım. Maalesef kızıl gibi duran bir kahve. Tam bir koyu kiremit rengi. Kadifemsi yumuşacık dokusuyla ağır makyajlarda yer alabilir.

Adagio: Göz kapaklarına baz uyguladıktan sonra bazın/kapatıcının çizgilere dolmasını engelleyip, renkleri eşitleyip, sonraki far uygulamasına zemin hazırlamak, ilerleyen saatlerde farların birbirine geçmesini önlemek için bu renk farlar kullanılır. Pigmentasyon açısından cidden çok tatmin edici bir far. Her palette bulunan joker bir renk.

The Balm - Balm Jovi Palette Ürün İncelemesi
Allegro: EN EN EN ENNN sevdiğim katlanma bölgesi farı. Adagioyla zemin attıktan sonra, bir karıştırma fırçasıyla bu farı alıp katlanma bölgesine dairesel ve hafif hareketlerle bu farı uyguladıktan sonra MÜKEMMEL bir gölgeye sahip oluyorsunuz. Tek başına veya diğer farlarla muhteşem bir geçiş rengi.

Moderato: Bu far kahve rengi değil, mor. Kopkoyu bir mor. Bununla alt kirpik diplerini gölgelendirin, dış v kısmını koyulaştırın.

Presto: Allegronun koyusu. Allegronun yanında dış v ye çok iyi giden bir renk.

Blink 1982: Tek başına tüm göz kapağına çok iyi giden bir tonu var. Paletin tüm farları gibi altına baz uygulandığı takdirde çizgilere dolma, uçma veya dağılma gibi bir huyu yok.

The Stroke: Kendisi resmen siyah, fakat içinde lacivert pırıltılar var. Gece makyajlarının gözdesi.
rem: Işıltılı bir lila. Moderatoyla beraber kullanabilirsiniz. Pastel, çok tatlı bir tonu var.

Third Eye Blinded: Günlük makyajlara uygun, sevimli güzel bir pastel ışıltılı pembe. Yine bunu da kaş kemiğini veya göz pınarlarını aydınlatmada kullanabilirsiniz.
Farların hepsi ya da büyük bir çoğunluğu ovalamadığınız sürece suya dayanıklı. Benim favorim 2. sütun. Onları çok kullandığım ve bitmelerini istemediğim için kullanımımı azalttım, sadece bu paleti kullanmaya değecek yerlere giderken kullanıyorum, gerisini siz düşünün. Allah’ım ne olur bitmesin :((

The Balm - Balm Jovi Palette Ürün İncelemesi

 Highlighter için Mary Lou Manizer muadili deniyor, ki bence daha güzel, özellikle nemli bir fırçayla uyguladığınızda çok başarılı bir sonuç alıyorsunuz.

The Balm - Balm Jovi Palette Ürün İncelemesi

Allığın adı Pop Pop! Don’t You Want Me ama aynı markanın FratBoy allığının aynısı. Açık bir pembe. Çok pigmentli bir yapısı var o yüzden benim için pek uygun değil ama far olarak kullanmaya da çok uygun.

The Balm - Balm Jovi Palette Ürün İncelemesi

Rujlar Sade  yakın bir renk ve kırmızı-turuncu tonlarında bir renk olmak üzere kalıcılığı çok yüksek olmayan, saten bitişli. Zaten yanınızda koca paleti taşıyamayacağınız için dışarı çıktığınızda yenileyemeyeceğiniz yapıdalar. Ama her şeye rağmen renkler güzel.

Paletin alt kapağının iç kısmında, palettekileri nasıl kombinleyebileceğiniz konusunda öneriler var. Onları denerken çok eğlenebilirsiniz.

Paletin en büyük özelliklerinden biri de içinde muhteşem bir ayna barındırması. Üst kapağın iç kısmında kocaman, sağlam, kalp şeklinde bir ayna bulunuyor, uygulamada işinizi çok kolaylaştırıyor. İndirimde kaçırılmaması gereken bir ürün.

The Balm - Balm Jovi Palette Ürün İncelemesi
Sorularınız, görüşleriniz ya da eleştirilerinize her zaman açığım. Bana instagramda @gulsersvanity hesabından ulaşabilirsiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere 🙂


Hakkında BeautyPerry.com

6 yorumlar

  1. Allegro benim de en sevdiğim guzel bir paylasim olmus teşekkürler Gülser hanım

  2. şuanki fiyatı ne kadar

  3. çok güzel bi yazı olmuş :)) fiyatı hakkında bi bilginiz varsa paylasmanızı da cok isterim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir