Son Trend: Mavi Eyeliner

“Asla, mavi eyeliner kullanmam.” Diyenlerden misiniz? Asla, asla demeyin. Mavi eyeliner, doğru bir şekilde uygularsanız, siyah eyelinerdan çok daha fazla sevebilirsiniz. Sadece, doğru uygulamak gerekiyor. Makyajın diğer kısmını dengede tutmak gerekiyor.

Öncelikle göz makyajında mavi rengi kullanırsanız; göz renginiz çok daha belirgin gözükür. Bu sezon da mavi eyeliner birçok defilde kullanıldı. Birçok ünlünün ve makyözün de uyguladığı mavi eyeliner, 2017 ve 2018 kış trendlerinde yerini almayı başardı.

Peki mavi eyeliner nasıl uygulanır;

Tıpkı siyah renk eyeliner uyguladığınız gibi, mavi eyeliner da aynı şekilde uygulayabilirsiniz. İster sadece üst kirpik diplerinize eyeliner çekin, isterseniz de alt kirpik diplerinize de mavi eyeliner sürün.

Son Trend: Mavi Eyeliner

Eğer çok fazla risk almak istemeyenlerdenseniz; sadece üst kirpik diplerinize ince kuyruklu mavi bir eyeliner sürebilirsiniz. Zamanla bu görünüme alışacak ve daha üst noktalara taşımak isteyeceksiniz.

Son Trend: Mavi Eyeliner

Renkli göz kalemlerini sevenlerden misiniz? Mavinin rengini birazcık daha açıp, turkuaz renkli bir göz makyajına ne dersiniz? Kesinlikle, her ortama çok yakışacak bu makyaj! Alt ve üst kirpik diplerinize turkuaz renkli eyeliner ya da göz kalemi çekerek bu görünüme kavuşabilirsiniz.

Yalnız dikkat etmek gerekiyor ki; makyajınızın diğer kısmı oldukça sade olmalıdır. Doğal ama kapatıcı bir fondöten ya da BB krem, şeftali tonlarında hafif bir allık ve şeffaf lipgloss bu makyajı en iyi tamamlayacak malzemelerden.

Son Trend: Mavi Eyeliner

Göz makyajınızda mavi kullanacağınız zaman, göz kapaklarınızın boş olmasına gerek yok. Katlanma bölgenize soğuk tonlarda bir kahverengi far sürebilirsiniz. Fakat lütfen, iyi dağıttığınıza dikkat edin, aksi takdirde çok çirkin bir görüntü ile karşılaşabilirsiniz.

Son Trend: Mavi Eyeliner

Bu trend görünümünü bir tık daha ileri mi taşımak istiyorsunuz? O zaman size harika bir önerimiz var! Göz pınarlarınızdan eyeliner kuyruğuna kadar adım adım koyu renk eyeliner sürmeye ne dersiniz? Göz pınarlarınıza daha açık tonlarda, turkuaz rengi, göz kapağınızın orta kısmına daha koyu bir mavi ve eyeliner kuyruk kısmına simsiyah bir eyeliner sürerek görünümünüzü farklılaştırın.

Son Trend: Mavi Eyeliner

Neden göz makyajımızda  mavi kullandığınız zaman farklı renkler ile karıştırmıyorsunuz? Mavi renge en çok yakışacak tonlar; altın rengi, mor, lila ve kahverengidir. Siz de mavi eyeliner sürdüğünüz zaman göz kapaklarınıza altın renkli bir far sürüp dağıtabilirsiniz. Alt kirpik diplerinize de lila renkli bir göz kalemi ile buğulu ve fresh bir göz makyajı elde edebilirsiniz.

 

 


Hakkında Yağmur Oluç

Ben Yağmur. 23 yaşında, makyajı ve bakımı çok seven, deneyimlere açık biriyim.

1 Yorum

  1. Mavi eyeliner gibi mavi rimelde çok güzel 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir