Makyaj

Son Dönemlerin En Trend Makyaj Önerileri

  

Yeni yılla birlikte yeni makyaj önerileri de yavaş yavaş hayatımızda yerini almaya başlıyor. Sürekli aynı makyajı yapmaktan sıkılanların imdadına makyaj artistleri yetişti birbirinden cesur yenilikleriyle karşımızdalar. Bu yazımızda sizlerle 2018’in en modern makyaj trendleri neler inceleyeceğiz.

2018’in En Modern Makyaj Önerileri

Altın Aydınlatıcı

Altın aydınlatıcı Rihanna ile birlikte ortaya çıkan bu trend daha çok yaz aylarında kullanılmaya uygun. Özellikle esmer tenli kadınlar arasında çok tercih ediliyor.

Örümcek Bacağı Kirpikler

Örümcek bacağı kirpikleri elde etmek için göz makyajınızı tamamladıktan sonra bir kat daha rimel çekmeniz gerekiyor. Her ne kadar eleştirilen bir akım olsa da 2018’in en modern makyaj önerilerileri arasında yerini almış durumda.

Işıltılı Baz

Işıltılı baz 2018’in en modern makyaj önerileri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu bazlar ışıltılı ancak içlerinde sim bulunmuyor. Işıltılı bazları tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bazın üzerine normal makyajınızı yapın. Mat ürünlerde kullansanız makyajınız parlayacaktır.

Ters Gölgelendirme

Ters gölgelendirme tekniği özellikle gözleri birbirinden uzak olan kadınlar için ideal bir tekniktir. Renk yoğunluğunu göz pınarlarına odaklayan bu teknik klasik makyaj algısını alt üst ediyor.

Kremsi Rujlar

Kremsi rujlar daha hafif bir yapıya sahip. 2018’in en modern makyaj trendleri arasında en gözde ürünlerden biri. Dudaklarda çatlak görüntüyü kamufle eden bu rujlar umarız bir an önce yaygınlaşır.

Metalik Makyaj Malzemeleri

Eskiden sadece gece makyajlarında tercih edilen metalik ürünler 2018’in en modern makyaj trendleri arasında yer alıyor. Gün geçtikçe popülaritesi artan metalik makyajla bu yıl çok karşılaşacağız.

Mor Tonları

Mor tonları gündüz veya gece makyajında tercih edebilirsiniz. Yılın rengi olarak belirlenen ultraviyolenin etkisi makyaj modasına da yansımış durumda 2018 yılında mor tonlarında yapılmış makyajlarla sık sık karşılaşacağız. Bu Kış En Çok Göreceğimiz Ruj Tonları

Simler

Simli makyaj daha çok düğünlerde tercih edilirken 2018 de bu durum değişecek gibi görünüyor. Yeni bir akım sayılmamasına rağmen günlük makyajda sim kullanılması normalleşecek.

Abartılı Eyeliner Uygulama

Eyeliner 2017 yılının makyaj önerileri arasında çok önemli bir yere sahipti. Görünen o ki 2018 yılında da bu durum değişmeyecek. Eyeliner abartılı bir şekilde hayatımızda yer almaya devam edecek.

Merhaba ben Büşra. Umarım yazılarımı beğenirsiniz 😊

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir