Sevgililer Gününde Pembe Gülkurusu Makyaj

Sevgililer Gününde Pembe Gülkurusu Makyaj

Her ne kadar “kırmızı ruj makyajı” Sevgililer Günü’nde bir klasik olsa da, kırmızı ruju kullanmak istemeyen oldukça fazla kadın var. Ancak herkese çok yakışan ve en az kırmızı ruj kadar Sevgililer Günü’ne de yakışan bir makyaj var: Pembe- Gülkurusu Makyaj. Sevgililer Gününde Pembe Gülkurusu Makyaj ile çok güzel görüneceksiniz.

Sevgililer Gününde Kırmızı Ruj Makyajı İçin: Sevgililer Gününde Kırmızı Ruj Makyajı

Sevgililer Gününde Pembe-Gülkurusu Makyaj

Sevgililer Gününde Pembe Gülkurusu Makyaj

MAKYAJINIZIN GERİ KALANINI OLDUKÇA SADE TUTUN

Eğer makyaj yapmayı çok sevmeyenlerdenseniz, makyajınızı bu özel günde bile sade tutabilirsiniz. Hafif sedefli doğal tonlarda bir farı bütün göz kapağınıza sürün. Kirpiklerinizi dolgun ve uzun gösterecek bir maskara ile göz makyajınızı tamamlayın. Cildinizi pürüzsüz gösterecek bir fondötenini cildinize uygulayın. İsteğiniz üzere mat veya ışıltılı pembe bir allık uygulayın. En son olarak, cilt tonunuza uygun pembe bir ruj ile görünümünüzü tamamlayın.

Sevgililer Gününde Pembe Gülkurusu Makyaj

PEMBE RUJA EN ÇOK YAKIŞAN: GÜLKURUSU TONLARINDA FAR

Eğer kesinlikle gülkurusu tonlarında bir makyaj yapmaya karar verdiyseniz, makyajınızın geri kalanını da aynı tonlarda yapmaya özen gösterin. Aksi takdirde, cildinizde renk karmaşası olacaktır ve bu da çirkin duracaktır.

Esmer tenliler için, gülkurusu tonlarında rujlar çok yakışacaktır. Beyaz tenliler için de, pembe tonlarında rujlar çok yakışacaktır.

Rose-gold veya gülkurusu tonlarında far sürdükten sonra, isterseniz ince bir eyeliner sürebilirsiniz. Kirpiklerinizi hacimli gösterecek bir maskara da uyguladıktan sonra, cildinizi pürüzsüz gösterecek bir fondöten uygulayın. Kontür işleminizi de tamamladıktan sonra, pembe- gülkurusu tonlarında mat bir allık uygulayın. Aydınlatıcı sürmeyi de unutmayın. En son olarak, gülkurusu ya da pembe tonlarında rujunuzu da sürdükten sonra işte hazırsınız. 🙂

 

Sevgililer Gününde Pembe Gülkurusu Makyaj

Göz makyajınızda gülkurusu tonlarında far kullanmaktan hoşlanmıyorsanız, altın- bronz tonlarında far yardımı ile göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Eğer mat ruj kullanmak istemiyorsanız, renkli lipgloss lardan yardım alabilirsiniz.

Sevgililer Gününde Pembe Gülkurusu Makyaj

Makyajınızda odak noktanızı tek bir yere çevirmelisiniz. Eğer  göz makyajınızı yoğun tutmak istiyorsanız, dudaklarınıza çok koyu tonlarda ruj uygulamamalısınız. Aynı şekilde, dudaklarınıza yoğunluk vermek istiyorsanız, göz makyajınızı çok yoğun tutmamalısınız. Her zaman dengeli makyajın, en güzel makyaj olduğunu bilmelisiniz.

 ÜRÜN ÖNERİLERİ

Aslında bu makyajın odak noktaları çok basit. Gül kurusu tonlarında far, pembe allık ve pembe ruj.

Sevgililer Gününde Pembe Gülkurusu Makyaj

Maybelline markasının The Blushed Nudes isimli far paleti, tam da Sevgililer Günü makyajınızda kullanabileceğiniz pembe- gülkurusu tonlarında farlardan oluşuyor.

Sevgililer Gününde Pembe Gülkurusu Makyaj

Sleek markasının Rose Gold isimli allığı, pembe tonlarında olduğu için, pembe- gülkurusu tonlarındaki makyajlarınız için çok ideal.

Sevgililer Gününde Pembe Gülkurusu Makyaj

Mac markasının Twig isimli ruju, tam olarak gülkurusu-kahve tonlarında olduğu için, dudaklarınıza harika bir son dokunuş sağlayacaksınız.

Sevgililer Gününde Pembe Gülkurusu Makyaj yazımızı beğendiyseniz, yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz. Siz Sevgililer Gününde nasıl makyaj yapacaksınız?


Hakkında Yağmur Oluç

Ben Yağmur. 23 yaşında, makyajı ve bakımı çok seven, deneyimlere açık biriyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir