Renkli Maskara Nasıl Kullanılır? Renkli Rimel Önerileri

Renkli Maskara Nasıl Kullanılır? Renkli Rimel Önerileri

Renkli Maskara yazım ile herkese yeniden merhaba. Hangimiz sevmiyoruz rimel sürmeyi? Rimel, göz makyajını tamamlayan en önemli husustur.  Ne kadar güzel göz makyajı yaparsak yapalım, rimel sürmeden tamamlayamayız. Makyaj yapmadan çıktığımızda bile rimel sürsek, anında gözlerimize canlılık gelir, bakışları öne çıkarır ve ifadeler değişir. Renkli Maskara

Rimeli genelde siyah ve kahverengi olarak kullanıyoruz ama bu sene renkli rimeller çok moda! Siz de kendinize yakışan renkli rimeller nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam edin;

Renkli Maskara Nasıl Kullanılır?

Mavi Rimel Makyajı

Renkli Maskara Nasıl Kullanılır? Renkli Rimel Önerileri

  • Mavi rimelin gözlerinizi daha açık ve aydınlık gösterdiğini biliyor muydunuz? Mavi rimel, çok yoğun geçen bir günün ardından yorgun olduğunuz zamanlarda gözlerinizdeki yorgun ifadeyi alacaktır. Bu arada mavi rimel, her göz rengine yakışan tek renkli rimeldir. Yani ister mavi gözlü olun ister kahverengi, mavi rimel size çok yakışacak.
  • Yeşil renkli rimellerde bu aralar oldukça revaçta. Ancak yeşil renkli rimellerin tek dezavantajı, kirpikleriniz kısa göstermesi. Bunu göze alarak uygulamalısınız.

Renkli Maskara Nasıl Kullanılır? Renkli Rimel Önerileri

Gördüğünüz gibi yukarıda modelimiz de mor renkli maskarayı hem üst hem de alt kirpiklerine bol bir şekilde uygulamış. Modelimiz, yeşil gözlü olduğundan mor renkli rimel uygulamış.

  • Mor renkli maskaraların kullanım dışı maalesef sınırlı. Mor renkli maskaralar renkli gözlere daha fazla yakışıyor. Yani eğer mavi veya yeşil renkli gözleriniz varsa mor renkli maskaralar size çok yakışacaktır.
  • Kahverengi rimeller bal rengi ve kahverengi gözlere çok yakışır. Gözlerin rengini daha açık gösterir.

Renkli Maskara Nasıl Kullanılır? Renkli Rimel Önerileri


İlgili makale; Göz Makyajında Mavi Far Nasıl Kullanılmalıdır?


Yalnız renkli rimel kullanmanın birkaç dezavantajı olabiliyor;

  • Renkli bir rimel kullanacaksanız, gözaltlarınızı iyi kapatmanız gerekiyor.
  • Renkli rimeller çok fazla suya dayanıklı seçeneği olmadığından, akma sıkıntısına karşı dikkat etmelisiniz.
  • Renkli rimeller daha fazla topaklanma yapıyor. Bu nedenle yanınıza muhakkak rimel tarağınızı almalısınız.
  • Rimel sürüp kurumasını bekledikten sonra kirpiklerinizi rimel tarağınızla tararsanız, daha doğal bir görünüm oluşturabilirsiniz.
  • Renkli rimel kullandığınızda göz makyajınızın diğer taraflarını abartılı yapmamalısınız. Öbür türlü, fazlasıyla yapay bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Peki bana güzel renkli maskaralar önerir misin dediğinizi duyar gibiyim; 🙂


Renkli Rimel Markaları

Renkli Maskara Nasıl Kullanılır? Renkli Rimel ÖnerileriChanel‘in renkli maskaraları hem kalıcılık bakımından hem de renk seçeneği bakımından renkli maskara sevenlerin ilk tercihlerinden biri.Renkli Maskara Nasıl Kullanılır? Renkli Rimel Önerileri
Benimde en sevdiğim rimeller arasında ilk 5’e girebilecek olan Loreal’in Mega Volume Manga isimli rimellerinin oldukça fazla renk skalası bulunuyor. Eğer bana sorarsanız; ben turkuaz ve mor rengin aşığıyım. 🙂

Renkli Maskara Nasıl Kullanılır? Renkli Rimel ÖnerileriPastel’in Waterproof Color maskaralarını duymayan kalmamıştır. En büyük özellikleri ise suya dayanıklı olmalarıdır. Benim tarafımdan suya dayanıklılıkları denendi,onaylandı. Geçen yaz mavi ve petrol mavisi renklerini plajda kullandım ve akmadıklarını gözlemledim. Hem kalıcılıkları çok güzel, hem de uygun fiyatlılar. Daha ne olsun?

Renkli Maskara Nasıl Kullanılır? Renkli Rimel Önerileri
Yine benim severek kullandığım bir ürüne gelelim. Golden Rose markasının mavi renkli maskarasına. Kalıcılığına, rengine aşığım. Ne zaman sürsem herkes maskaramı soruyor. Özellikle bronz renkli far kullanıp, bu maskarayı sürdüğümde sormayan kalmıyor 🙂

Renkli Maskara Nasıl Kullanılır? Renkli Rimel Önerileri
Renkli maskara denilince renkli ürünleriyle gözlerimizden kalpler çıkaran NYX’in bu renkli rimel koleksiyonuna kesinlikle bakmalısınız. Pembeden tutun, sarıya kadar. Aradığınız her çılgın rengi bulacaksınız.

Renkli rimel kullananlar, sizde deneyimlerinizi ve ürün önerilerinizi yazımızın altındaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.


Rimel” ile alakalı öne çıkan makaleler;

Renkli Maskara Nasıl Kullanılır? Renkli Rimel Önerileri

BUSE ALBAYRAK | 24 Mart 2017

Doğru Maskara Seçimi

Hepinize yeniden merhaba. Bundan önceki yazılarımda sizlerle 3 adımda cildimizi tanımıştık.Ve buna göre doğru ürünler edinip makyajın Devamını oku..


Renkli Maskara Nasıl Kullanılır? Renkli Rimel Önerileri

YAĞMUR OLUÇ | 5 Mart 2017

En Güzel Maskara Önerileri – En İyi Maskaralar 2017

Maskara Önerileri – Biz kadınların bir makyajda en çok tercih ettiğimiz ürünlerden biri de maskara.  Göz makyajında Devamını oku..


Renkli Maskara Nasıl Kullanılır? Renkli Rimel Önerileri

NİSA | 1 Nisan 2017

Kirpikleri Dolgun ve Uzun Gösteren Maskara Önerileri

Rimel Tavsiyeleri ile Herkese Merhaba, Bugün sizlere kullandığım iki maskaradan bahsedeceğim. Bu ürünleri makyaj çantamdan eksik etmiyorum. Devamını oku..Hakkında Yağmur Oluç

Ben Yağmur. 24 yaşında, makyajı ve bakımı çok seven, deneyimlere açık biriyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir