Sade Ruj Seçimi ve Sade Ruj Önerileri

Sade Ruj Seçimi ve Sade Ruj Önerileri

Sade Ruj Önerileri

Malum günden güne güneş kendini iyice göstermeye,havalar ısınmaya başladı.Hal böyle olunca makyaj çantalarımızda ki ürünlerde yerini daha hafif yapılı bb kremlere, açık renkli rujlara bırakmaya başladı. Peki sizin kullanmayı en çok sevdiğiniz renk nedir? Benim, şüphesiz Sade rujlar. Ama bu Sade rujlarında bir çok çeşidi var. Kendimize yakışanı nasıl bulacağız dediğinizi duyar gibiyim. O zaman devam edelim.

Sade Ruj Seçimi ve Sade Ruj Önerileri

Sade ruj kullandığınızda kendinizi daha solgun hissediyorsanız yanlış bir makyajla kombinlemiş olabilir yada yanlış bir tonda ruj seçmiş olabilirsiniz. Sade rujları gözler ön planda olduğunda, Fazlaca ten makyajı yaptığınızda yani kontur, allık, highlighter olduğunda rahatça kullanabilirsiniz.

Sade Ruj Renkleri

Ruju seçerken kendi dudak renginize göre değil ten renginizi baz alarak seçmelisiniz. Sade ruj renkleri kahve, pembe, şeftali yada gül kurusu gibi alt tonlarına sahiptirler. Yada kahve alt tabanlı ama içerisinde şeftali tonlarını da barındırıyor olabilir. Bu alt tabanlarını ilk bakışta herkes anlamayabilir. Bunun için elinize swatchlayıp hangi renge daha yakın olduğunu anlayabilirsiniz. Alt alta bir iki ruj denerseniz o zaman daha rahat anlayacaksınız.

Ten Rengine Göre Ruj Önerileri

 

Sade Ruj Önerileri

Beyaz tenliler için Sade ruj renkleri önerileri alt tabanı pembe ve gül kurusu olan rujlar size çok yakışacaktır.

Buğday tenliler için Sade ruj renkleri önerileri: kahve alt tonlu ve şeftali-kahve karışık tabanlı rujlar kullanmalıdır.

Esmer tenliler için Sade ruj renkleri önerileri: kahve ve gül kurusu renklerine sahip rujları tercih etmelidir.

Havalar ısındığı için benim tavsiyem likit mat rujlardan çok stick formdaki rujları tercih etmeniz.Daha hafif yapılı oldukları için sıcak günlerde yüzünüzde ağırlık varmış gibi hissettirmez.

Çok başarılı bulduğum iki marka önerisinde bulunacağım size.İlki Maybelline color sensational serisi diğeri ise Golden rose velvet matte rujlar.İki serininde bir çok rengi mevcut ve fiyatları çok uygun.Ruj arayışında olanlar bu serilere bir göz atsın derim.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.Sorularınızı ve görüşlerinizi yorum bırakarak iletebilir,beni hem sitemiz hemde  instagram üzerinde  takip edebilirsiniz.

Sevgiyle kalın…Hakkında Buse Albayrak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir