''No MakeUp'' MakeUp

”No MakeUp” MakeUp

''No MakeUp'' MakeUp

Gün içinde kendimizi hem rahat hem iyi hissetmek isteriz. Biz kadınlar olarak da özellikle kendimizi daha iyi hissetmek isteriz. Bu yüzden de bir kaç ufak dokunuş ile günün ilerleyen saatlerinde de kendimizi iyi hissederiz. Bu kişiden kişiye değişebilen bir durumdur. Ancak yine de neredeyse herkesin bu şekilde uyguladığı ve kendini iyi hissetmek için yaptığı böyle ufak dokunuşları vardır.

''No MakeUp'' MakeUp

Evet arkadaşlar bunun başında da makyaj geliyor. Şimdi sizlere ağır olmayan gün içinde sizi zorlamayacak ancak kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak bir kaç makyaj fikri sunacağız. Biliyorsunuz ki aslında var olan ama yokmuş gibi duran makyaj no makeup makeup makyajsız makyajı ya da yok gibi makyajı çoğumuz uyguluyoruz.

''No MakeUp'' MakeUp

No Makeup MakeUp;

''No MakeUp'' MakeUp

İlk olarak eğer makyajınızın suratınızda belli olmasını istemiyorsanız güzelce nemlendirmeniz gerekir. Kabuk kabuk olan görüntüyü yok etmeniz için.

''No MakeUp'' MakeUpNemlendirmeden sonra eğer yüzünüzün herhangi bir sorunu için kullandığınız herhangi bir fondöteniniz varsa onu uygulayın. Yani bu ince yapılı BB krem ya da CC krem de olabilir. Asla gece makyajı yapar gibi yoğun yapılı bir fondöten uygulamayın. Ya da hiç fondöten uygulamayın daha pratik olabilir.

''No MakeUp'' MakeUp

Fondöten uygulamasından sonra da sevdiğiniz bir concealerı sorun olarak gördüğünüz bölgeye incecik uygulayın. Parmaklarınızla yavaş hareketlerle kapatıcınızı iyice yüzünüze yedirin. Fondöten uygulamazsanız da kapatıcı uygulamanız yeterli olacaktır.

''No MakeUp'' MakeUp

Kapatıcıdan sonra da hafif yapılı bir pudra ile makyajınızı sabitleyin. Ama çok ince bir tabaka uygulamaya çalışın.

''No MakeUp'' MakeUp

Ardından kaşlarınızı tarayın. Eğer çok fazla seyreklik varsa belli belirsiz aralarını doldurun ve tekrar tarayın. Doldurduğunuz kısımlarda ki kalıntıların dağılmasını sağlayın.

''No MakeUp'' MakeUp

Gözleriniz içinse tamamen size kalmış. Kendi isteğiniz zevkiniz doğrultusunda uygulama yapabilirsiniz. Ancak koyu tonlarda far sürmemeye hatta hiç far sürmemeye özen gösterin. Onun yerine ince çekilmiş bir göz kalemi ya da dipliner uygulaması yapabilirsiniz. Bu sayede gayet doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Daha sonrasında da kat kat olmayan topaklanmamış şekilde durmasını sağlayacak rimelinizi uygulayabilirsiniz.

''No MakeUp'' MakeUp

Göz makyajınızı da tamamladıktan sonra şeftali tonlarındaki ya da pembe tonlarına sahip bir allığı çok hafif şekilde elmacık kemiklerinize uygulayabilirsiniz. Doğal bir görüntü elde etmek istediğimiz için kontür uygulamasından olabildiğince uzak durmaya çalışın. İlla bu tonlarda allık kullanacaksınız diye bir şart yok teninize uygun olan ya da sevdiğiniz bir allığı da kullanabilirsiniz.

''No MakeUp'' MakeUp

Son olarak dudaklarınıza da sade renklerde ya da dudağınızın rengine çok yakın bir ruj sürebilir ya da sadece nemlendirici bir lipstickte uygulayabilirsiniz.

''No MakeUp'' MakeUp

Tüm bu uygulamalar sonucunda olabildiğince hafif ve doğal, yokmuş gibi bir makyajla sade bir görüntü elde etmiş olursunuz.

''No MakeUp'' MakeUp


Hakkında Ece Ordu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir