Makyaj Yaparken Baz Seçiminin Müthiş Etkisi

0
123

Çoğu kadının hayatı oldukça hareketli. Yoğun iş, okul temposu var omuzlarında. Bazen bir partiye,davete,düğüne vs. katılır kadın. Akmayan rimel ve sabit kalan bir makyaj ister. Makyaj Bazı nın işlevi de tam bu noktada devreye girer.

MAKYAJ bazı

MAKYAJ BAZI ve ETKİSİ
İşte tam da bu noktada “makyaj bazı” devreye giriyor. Makyaj malzemelerinden evvel makyaj bazı olmalı her kadının yanında. Cildini tanıyan bir kadın rahatlıkla kendine uygun bir makyaj bazı tercih etmelidir. Makyaj bazı ile ten ve göz makyajı oldukça iyi bir performans gösterir. Doğalımsı etkiler bırakır.    Cilt tipi kuru olan bir kadın daha canlı bir görüntü elde edebilmek için nemlendirici özelliğe sahip bor makyaj bazı almalıdır. Kuru bor cilt tipi devamlı cansız bir görüntü oluşturur.

Mutlaka bu solgunluğu ortadan kaldırmak adına alınan makyaj bazı her zaman nemlendirici bir yapıya sahip olmalıdır. Bu daha iyi bir makyaj performansı sağlar. Cilt tipi normal olanlar yani ne yağlı ne de kuru bor cilde sahip olmayanlar ise normal bir baz satın alabilir . Tabi eğer güneş koruyucu özelliğe sahip ve ışıltı veren bir yapısı var ise bu da makyajın daha da göze çarpmasına sebep olacaktır. Cilt tipi karma olanlara gelince makyajın kalıcılığına uzun süre imkan veren makyaj bazlarından yana tercihte bulunmalıdır. Cilt tipi yağlı olan kadınlar kesinlikle gözeneklerini küçülten ve mat bir özelliğe sebep veren makyaj bazılarını kullanmalıdır.

Yağlı cilt

Makyaj varolan güzelliği ortaya çıkarmak için yapılır. Yoğun iş temposunda veya davetlerde bir kadının makyaj yaparken iyi bir kurtarıcı olarak makyaj ürünlerinin arasına almaya ağırlık verdiği bir ürünüdür makyaj bazı. Makyajın kalıcılığını arttıran,makyajı sabit kılan bir forma sahip olduğu için kadınlar makyaj bazı tercih etmeye özen gösteriyor. Sahip oldukları özelliklere oranla oldukça makul fiyatlarda karşımıza çıkmaktadır. Bilinçli davranırsak makyaj bazının makyajımızın kalıcılığına katkı sağladığını göreceğiz . Bir diğer bilinç konusu ise cildimizi iyi tanımak. Normal ,yağlı,kuru veya karma bir cilt tipi içerisinde bulunuyoruz. Bunu iyice analiz etmeli ve bu analizden sonra makyaj bazı almaya yönelmeliyiz.

Sevgilerle , güzelliklerle kalınız..

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.