Makyaj Güzeli Olmamak İçin Yapılması Gerekenler
Makyaj abartısı

Makyaj Güzeli Olmamak İçin Yapılması Gerekenler

Kimileri abartılı bir makyaj yaparak makyaj yaptığını ilan eder kimileri öyle bir makyaj yapar ki makyaj yaptığını anlamak için bu işin uzmanı olmak gerekir. Makyaj Güzeli Olmamak İçin Yapılması Gerekenler ;

Makyaj Güzeli Olmamak İçin Yapılması Gerekenler
Makyaj abartısı

Makyaj Güzeli Olmamak İçin Yapılması Gerekenler

MAKYAJI TERKETMEK

Kimileri makyaja başvurmadan basit tüyolar ile çok güzel bir görüntüye sahip . Peki bu tüyolar nelerdir? Makyajla kendini her kadın güzel hisseder. Makyaj kadına özgüvenli olma hissi de verir Fakat kadın makyaj yapmadan da güzel ve özgüvenli hissedebilir .Eğer makyaja olan alışkanlık ortadan kaldırılırsa tabiki de hu mümkün. Makyaj alışkanlığını azaltmak gerekli. Makyaj olmadan da rutin yaşamak ve güzel hissetmek mümkün . Öncelikle bir anda makyajdan vazgeçmek makyajı terketmek pek akılcı değil . Zamanla ağır ağır makyajı terk etmek daha mantıklı bir yöntem.

Makyaj Güzeli Olmamak İçin Yapılması Gerekenler
Makyaj
Makyaj Güzeli Olmamak İçin Yapılması Gerekenler
Makyaj

MAKYAJSIZ GÜZEL OLMAK

Öncelikle fondöten,kapatıcı, pudra gibi ürünlere para harcamak yerine yüzünüze peeling uygulayın,losyonlar kullanın,nemlendirici kullanın. “Yüzünüzü” böylece bakımlı bir hale solabilirsiniz. Paranızı bu ürünlere harcamak makyaj malzemelerine harcamaktan çok daha iyi olacak. Fakat kapatıcı ve fondöten kullanma alışkanlığını yenmek çok zor gibi görünüyor ise BB krem kullanın. Bu size fondöten alışkanlığı yenme olanağı verecektir. Makyaj yapma alışkanlığını azar azar yok edecek. “Kaşlarınız” sürekli yüz şeklinize uygun bir şekilde olsun, doğal kas şekliniz bozulmadan işlem yapabilir, aralarını azar azar boyamaya başlayın çok seyrek duruyorsa ufak rötuşlar yapabilirsiniz. Rimel uygulamak alışkanlığını ipek kirpikler kullanarak yenebilirsiniz. Kaşlarınız ve “kirpikleriniz” doğal ve sağlıklı olsun diye sürekli kaş/kirpik serumları kullanın, doğal yağlar kullanın. Bunu zamanla göreceksiniz,kaşlarınız ve kirpikleriniz oldukça bakımlı olacak bu sayede ve onları makyajla güzelleştirmek alışkanlığını bırakacaksınız. Kaşlarınızı kaş tarakları ile tarayabilirsiniz.Kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi hafif kıvırabilirisiniz. Böylece daha doğal bir görüntüye ulaşmış olacak. “Gözleriniz” ışıl ışıl olsun diye ,göz altı torbaları veya halkaları olmasın diye şu ürünü bu ürünü kullanın demeden önce kendimize bir iyilik yapın ve iyi uyuyun demek gerekiyor. Gözleriniz daha parlak olacak. “Dudaklarınızı” fırçalamayı,nemlendirici ile nemlendirmeyi alışkanlık yapın. Peeling yapın, ille de ruj olmalı bu alışkanlığı zor bırakırım diyorsanız renkli dudak nemlendiricileri kullanabilirsiniz.”Dişleriniz” her zaman bembeyaz olsun. Gülüşünüz ferah olsun. Gülüşünüz her zaman güzel görünmeli. “Gülmek gençlik iksiri.” Beyazlatmak için çabalayın. Dişleriniz temiz olsun. Gülüşünüz güzel bembeyaz olsun.

Makyaj Güzeli Olmamak İçin Yapılması Gerekenler
Tebessüm

Sadece makyaj ile güzel olan kişiler olmayın. Yani makyaj güzeli olmayın! Çirkin olduğunuz düşüncesiyle Makyaj yapmayın Makyaj ile var olan güzelliğiniz daha da güzel bir hale gelsin. Ancak makyaj yapmadan da güzel olduğunuzu unutmayın. Özgüveniniz için makyaja ihtiyacınız yok. Doğal bir güzelliğe sahip olun ve bu doğal güzelliğinizi koruyun. Güzellikler dilerim.


Hakkında Fatma Nazenin

Yazmak hobim. 10 Ekim'de 22 yaşıma gireceğim .Lisans mezunuyum. Okul hayatım cok aktif geçti özellikle insanlara yardım etme yol gösterme konusunda birçok etkinlik yönettim . Bir kaç kitap çalışmam var. Çeşitli gazete ve dergilerde makale,deneme,şiir gibi yazılar yazdım ve devam ediyorum. Insanlara birşeyler sunmaktan onlara yol göstermekten hoşlanıyorum. Cesaret,ilgi ve sevgi var bunun içinde. Modaya ve kadın hayatına rötuşlar ile dokunmak hoşuma gidiyor.Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır sözüne katılıyorum.. Son olarak: Kadına ve kadın güzelliğine yazılarımızdan ve sitemizden rahatlıkla ulaşabilir ve fikir edinebilirsiniz. Renk uyumundan kumaş kalitesine, tarihsel moda devriminden makyaj ürünlerine vs.dair araştırmalar ve öneriler üzerinde çalışıyorum. Takipte kalınız. Sevgilerle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir