L'oreal Paris 24H Fondöten Ve Revlon Colorstay Fondöten Karşılaştırması

L’oreal Paris 24H Fondöten Ve Revlon Colorstay Fondöten Karşılaştırması

Uzun süredir karşılaştırma yazısı yayımlamazken, bugün sizlere iki ayrı markanın fondötenlerini inceleyeceğim. Bildiğiniz gibi fondöten makyajın temel taşı, alt yapısıdır. Her cilt tipinin kullanacağı, tercih edeceği fondötenler farklıdır. Cilt tonuna göre de doğru seçim yapılmalıdır.

L'oreal Paris 24H Fondöten Ve Revlon Colorstay Fondöten Karşılaştırması

2 FONDÖTENİN KARŞILAŞTIRILMASI

L’OREAL PARIS INFALLIBLE MATTE FONDÖTEN: Mat fondötenleri genellikle yağlı cilde sahip olanlar kullanmalı. Gün içinde parlama yapmaması için harika bir seçimdir L’oreal Paris Infallible. Bir de cildinize uygun tonunu bulduğunuzda tadından yenmez. Aman sakın mağaza ışıkları sizleri yanıltmasın dikkat! Ürün, gün içinde biraz oksitlenme yaptığı gözleniyor.

Bu da tende bir tık koyu görünüme sebep oluyor. Yani satın aldığınız renkten daha farklı olmasının sebebi, yapılan makyaj üzerinden saatler geçtikçe oksitlenme yapması. Çok akışkan bir yapı beklemeyin. Kullandıkça yapısının pudralı fondöten gibi olduğunu anlayacaksınız.

Cildiniz yağlı olsa bile, bu ürünü kullanmadan önce yüzünüzü çok iyi nemlendirin. Yağlı cilde sahip olmak, cildinizin yeterli nemi aldığı anlamına gelmez. Fondötenden iyi bir sonuç bekliyorsanız, doğru uygulama yapın.

Doğru uygulama nedir? Doğru bir fırça veya sünger yardımıyla uygulayabilirsiniz. Süngeriniz ne çok kuru, ne de çok ıslak olmalı. Nemli olması doğru uygulama açısından iyi olacaktır. Fırça ise, sık kıllara sahip ve sert olmayan bir fondöten fırçası olmalı. Fikrimi soracak olursanız bu mat fondöten için en iyi uygulama nemli bir süngerle olacaktır.

Fırçayla uygulamadan sonra, mat bitişli olduğundan çizgi çizgi görünüme sebebiyet verebilir. Pullanma yapabilir. Yağlı ciltlerde, yanaklarda birikme yapması beklenir. Kapatıcılığına gelecek olursak, ortanın üzerinde iyi bir kapatıcılığa sahip diyebiliriz.

REVLON COLORSTAY FONDÖTEN: Bu fondötende en sevdiğim özelliğin, hem kuru hem de yağlı ciltleri düşünüp iki ayrı ürüne sahip olması kesinlikle. Diğer markalarda buna pek rastlayamayız. Fakat Revlon bu iyiliği bizler için yapmış. Normal&kuru ciltler üzerinde Dry skin yazılı olanı, Yağlı&karma cilde sahip olanlar ise Oily yazılı olanı tercih etmelidir.

Renk skalası, diğer fondötenlere göre çok çok geniştir. Kapatıcılığı çok yüksek bir fondöten. Günlük kullanımda, aşırı problemli bir cildiniz yoksa tercih etmeyebilir, daha özel günlerde ve davetlerde kullanabilirsiniz. Fazla uygulandığında çizgi çizgi görünümüne sebep oluyor.

Eskiden pompasız şekilde satışa sunulduğunda, ziyan olma konusunda işkence haline gelen Revlon Colorstay fondöten, şimdi pompalı ve daha hijyenik!
Hakkında İpek YELDEN

Herkese merhaba! Ben İpek. İç mimarlık öğrencisiyim. Uzun süredir bu sitede ürün yorumu, karşılaştırma yazısı ve incelemesiyle sizlerleyim. Bana eşlik etmek isterseniz beklerim. Takip edebileceğiniz diğer hesaplarım: İnstagram: @blogbyyipek Twitter: @ipek_yelden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir