Lise Mezuniyet Makyajı - Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Lise Mezuniyet Makyajı – Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Lise mezuniyet makyajı önerilerim ile herkese merhaba.

Okulların bitmesine yakın artık mezuniyet törenleri de yavaş yavaş başlamak üzere. Bu yazımda lise mezuniyetleri için bir kaç makyaj tüyomu paylaşmak istiyorum.

Mezuniyet makyajı nasıl yapılır?

Liseden mezun olmak demek, daha da büyümek, artık lip balmların yerini rujlara, vücut spreylerinin yerini parfümlere bırakması demek. Ama unutulmaması gereken bir şey var ki hala lisedeyiz ve lise mezuniyetin de bulunacağız. Lise Mezuniyet Makyajı ile yaşımızdan büyük durmamak, ileride fotoğraflara bakınca bir makyaj faciası yaşamamak önceliğimiz olsun bence.

Günlük makyajınızdan farklı ama daha doğal ve kalıcı, biraz da farklı olması bence en güzeli. O yüzden ten grubundan başlayıp devam ediyorum yazıma.

Lise Mezuniyet Makyajı

Lise Mezuniyet Makyajı - Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Ten Grubu İçin: BB krem kullanın gibi bir atıfta bulunmayacağım. Ama bazla kullanacağınız fondötenin çok ağır ve aşırı kapatıcı olmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü sizi daha büyük bir yasta göstermeyecek ve doğal bir görüntü sağlayacaktır. Ama ben sizin yerinizde olsam Pure Beauty CC krem gibi kendinde ışıltılı ve daha sağlıklı bir görüntü elde edeceğim ürünler tercih ederdim.

Hangi ürünü kullanırsanız kullanın, ıslak nemli bir süngerle uygulamanız hem daha eşit hemde daha doğal bir görünüm verecektir. Renkli pudralardan kaçının, maske görünümü elde ederiniz.Gözaltlarınızı aydınlattığınız bir likit  concealerla örn; Note BB Concealer gibi aydınlık bir görünümü toz transparan bir pudrayla ya da bebek pudrasıyla sabitleyebilirsiniz.

Lise Mezuniyet Makyajı - Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Lise Mezuniyeti için Göz Makyajı

Göz Makyajı İçin: En sevdiğim bölüme geldik. Yeni nesil bir eyeliner çekiyor, bir kuyruk yapıyor insanın baktıkça içi açılıyor. Gözünüzün katlanma yani crease bölgesine teninizden iki ton kadar koyu bir farla gölgeleme yapın. En çok gençlere yakışan o sedefli şampanya pembesi farı gözkapaklarınıza sürüp, o meşhur eyelinerinizi da çektikten sonra işlemimiz tamam.

Bu durum bizi hem daha fresh hem de emin olun ki yaşımızda gösterecektir. Ama gözaltlarımızı da aynı farlarla geçip göz pınarlarımızda beyaza yakın sedefli bir farla aydınlatmayı unutmayalım. Bol maskara göz makyajımızı çok daha üst seviyelere taşıyacaktır.

Allık, Bronzer ve Kontür Üçlüsü: İlk önce sunu söylemeliyim ki bu yazıda maalesef sizin için kontür işlemi yok. Küçük hanımlar kontür doğallığı bozacak bir uygulama olacağı için ve daha çokta ileri ki yaslarda uygulanacak bir makyaj hilesi olduğundan dolayı uygulamaktan kaçının. Bunun yerine sıcak simsiz mat bir bronzerla yüzümüzü hafif bir şekilde hem ısıtıp hem de şekillendirebilirsiniz.

Allık konusunda ise aydınlatıcı gibi fotoğraflarda flash çekecek uygulamalardan kaçınacağımız için sedefli ama bence pembe alt tonlu ki buna en sevdiğim ve herekse yakışan, The Balm Hot Mama gibi allıkları önerebilirim.

Lise Mezuniyet Makyajı - Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Ruj İçin: Bence kesinlikle bir parlatıcı bu iş için en ideali. Ama derseniz ki ya zaten parlatıcılarla ve lip balmlarla geçti lise hayatım o zaman saten yapıda ve simsiz, teninize yakışan açık renkli rujları tercih edin derim. Buna da en uygun bulduğum essence in allabout cupcake ruju gibi ürünleri önerebilirim.

Mutlaka makyajınızı teninize uygun bir spreyle sabitleyin.

Dipnotlarım:

-Tırnaklarınıza güzel bir french yaptırın.

-Saçlarınız da doğal, dağınık topuzlar ve örgüler şık tokalar ve ya taçlar tercih edin.

Daha fazlası için aşağıdaki Lise Mezuniyet Makyajı Videolarını İzleyebilirsiniz.

Lise Mezuniyet Makyajı Duygu Özaslan


Lise / Üniversite Mezuniyet Makyajı Aslı Özdel

Mezuniyet Makyaj ve Saç Modeli – GlamWithSiSi


Liseliler İçin Kolay Mezuniyet Makyajı & Saç Janina Vela

Klasik Nötr Smokey Göz Makyajı – Allana Davison

 

Bundan sonraki eğitim hayatınızda her şey gönlünüzce olsun. Büyümenin tadını çıkaracağınız ve büyüdükçe güzelleşeceğiniz, öğreneceğiniz bir hayat geçirmeniz dileğiyle hoşça kalın.


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir