Kontür ve Aydınlatıcı Uygulamaları, Resimli Anlatım

0
90
Kontür ve Aydınlatıcı Uygulamaları, Resimli Anlatım
Çağımızda teknolojinin hayatımızın bir parçası haline gelmesiyle interneti aktif bir şekilde kullanmaktayız. Artan makyaj sayfaları, bloglar, YouTube kanalları sonucunda yıl içerisinde Kontür Uygulaması içeren içeriklerle sıklıkla karşılaşmış bulunuyoruz.
Kontür uygulaması; koyu ve açık renkleri kullanarak yüzde vurgulamak istenen yerlerin öne çıkarılması açısından kullanılmaktadır aynı zamanda yüzde gizlemek istenen bölgelere uygulanmaktadır.
Kontür uygulaması ile elmacık kemiklerini ön plana çıkarabilir, burnu daha küçük gösterebilir, kaşlar belirginleştirilebilir.
Kontür ürünü seçimi : 
 Kontür ürünü seçerken ilk olarak koyu rengin kendi ten renginizden 1-2 ton koyu olması gerektiği bilinmelidir.
Kalem şeklinde (stick):
 
Oldukça kullanışlı olan stickler bir tarafı kontür amacıyla diğer tarafı aydınlatıcı olarak kullanılmak üzere üretilmiştir.
Krem yapısında kontür, aydınlatıcı: 
Ayrı ayrı kullanılabileceği gibi palet şeklinde de kullanılan ürünlerdir. Çantaya koyarak yanında bulundurmak ve kolay uygulanma açısından kolaylık sağlamaktadırlar.
Bronz toz pudraların arasında pigmenti turuncu gibi olan pudralardan kaçınılmalıdır. Bu renkler yüzde leke varmış gibi bir görünüm oluşturabilir.
Kontür uygulamasının gerçekleştirileceği fırça kontür için üretilmiş küt fırçalar olabileceği gibi allık ve far karıştırma fırçaları da kullanılabilir.
Tüm bu uygulamaları gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise Yüz şeklidir. Her yüz şekli için farklı kontür uygulamaları yapılması gerekmektedir. Bunun sebebi yüz yuvarlak veya kare ise bunu daha farklı ve yanlış şekilde göstermenin önüne geçmektir.
  • Kontür uygulaması

 Kontür uygulamasına başlarken ilk olarak Elmacık kemiklerine Uygulamak için ilk olarak elmacık kemiklerini daha belirgin hale getirmek amacıyla dudakları balık şeklinde yaparak elmacık kemiklerini belirginleştirerek bir hat oluşturulabilir. Kontür uygulaması bu hat üzerinden saç köküne doğru fazla bastırmadan uygulanmalıdır.
  • Burnu daha küçük göstermek için burnun sağ ve sol tarafına ince bir hat şeklinde uygulanabilmektedir.
  • Çenenin daha sivri gözükmesi isteniyor ise çene kemiğinin alt kısmına uygulanarak dağıtılmalıdır.
  • Alnın daha geniş gözükmemesi için saç diplerine ve alın yanlarına uygulanmalıdır.

 Aydınlatıcı Uygulaması

Kontür ve Aydınlatıcı Uygulamaları, Resimli Anlatım

 

  • Elmacık kemiğinin üzerine uygulanabilir
  • Burnun kontür uygulanan kısmının ortasına sürerek dağıtılabilir
  • Dolgun bir dudak için dudağın üzerine uygulanabilir
  • Kaşların alt kısmına ve alına aydınlık verilebilir.
İlginizi Çekebilir.

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz