Kaş Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kaş Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kaş Bakımı Nasıl Olmalıdır? Kaşlar bir kadının yüzünü etkileyen en önemli noktalarından birisidir. Kaşlar yüzün güzelliğini etkileyen en önemli unsurlardan birisidir. Kaşlar aslında kişinin karakterini temsil eder. Kadınlar gür ve sağlıklı kaşlar isterler. Yani gün içinde kaş kalemi yada kaş farı kullanmaya gerek kalmadan kaşlarınızı istediğiniz gibi tarayıp dışarıya çıkmayı herkes ister. Kaş bakımı da bu doğrultuda oldukça önemlidir. Kaş bakımı da tıpkı saçlarınız gibi bakım ister. Kaş bakımı oldukça kolaydır aslında. Dikkat edeceğiniz birkaç nokta ile kaşlarınızı oldukça gür ve sağlıklı hale getirebilirsiniz. Peki hangi noktalardan bahsediyoruz ?

KAŞ BAKIMINDA KULLANILABİLECEK YAĞLAR

Kaşlarınızı tıpkı saçlarınız gibi bakım yağlarıyla beslemelisiniz. Kaşlarınızı eşit miktarda karıştırdığınız susam yağı, fındık yağı, badem yağı, Hint yağı, zeytinyağı ile bakım yapabilirsiniz. İsterseniz bu yağları tek tek de kullanabilirsiniz. Bu işleme başlamadan önce kaşlarınızı tarayın ve daha sonra bu bakımı uygulayın. Bunun sebebi köklerde kan dolaşımının hızlanmasından dolayı yağın hızlı emilmesidir.

SARIMSAK KULLANIMI NASIL OLMALI?

Kaşlarınızı gürleştirmek ve kalınlaştırmak isterseniz sarımsak kullanabilirsiniz. 1 diş sarımsağı soyun ve ucunu kaşlarınıza sürün. Sarımsağı bu şekilde kullanabileceğiniz gibi bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Bunu da sarımsağı ezip içine bakım yağı ekleyerek yapabilirsiniz. Kaşlarınızı bu sarımsak ile haftada 1 kere uygulama yapabilirsiniz. Sarımsak kokusundan kurtulmak için de çelik kaşık yada çatal sapını kaşınıza sürebilirsiniz.

Kaşlarınızı uzadığı yöne doğru almaya özen gösterin. Ters yöne alınan kaşlar bir daha çıkmayabilir.

Örnek Kaş Stilleri ve Çalışmaları

Kaş Bakımı Nasıl Olmalıdır? Kaş Bakımı Nasıl Olmalıdır? Kaş Bakımı Nasıl Olmalıdır? Kaş Bakımı Nasıl Olmalıdır? Kaş Bakımı Nasıl Olmalıdır?


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.