Kara Sevda Nihan Makyajı Neslihan Atagül Makyajı

Kara Sevda Nihan Makyajı Neslihan Atagül Makyajı

Kara Sevda dizisi biteli neredeyse 1 yıl oldu, ancak hala daha hafızalardan silinmeyen sayılı dizilerden biri olmayı başardı. Kara Sevda, Uluslararası Emmy Ödülü alan ilk Türk dizisi olarak, ülkemizi gururlandırmayı başardı. Dizide Burak Özçivit ile başrolleri paylaşan Neslihan Atagül’ün makyajı ve stili çok konuşuldu ve çok sevildi. Genç ve tutkulu bir aşık olan kadının, zamanla daha durgun, daha asil ve daha hüzünlü bir hale geldiğini gördük. Elbette ki bu değişim de, tarzına ve makyajına bölümden bölüme çok iyi bir şekilde yansıtıldı. İşte Kara Sevda Nihan Makyajı;

Kara Sevda Nihan Makyajı

Kara Sevda Nihan Makyajı Neslihan Atagül Makyajı

Genç yaşına rağmen oldukça olgun bir kadın Nihan. Aşık olduğu adama kavuşamama hissi, sevmediği bir adama boyun eğmek istememe hissi, tam huzur bulduğunu ve sevdiği adama kavuştuğunu sandığı an yeniden herşeyin tepe taklak olduğu milyonlarca an.. Çok acı çekiyor, çok yıpranıyor, çok savaşıyor. Ama her daim olgun kalıyor, mantıklı düşünüyor, herşeye rağmen sevdiği adam için savaşıyor. Nihan, bu hisler ile savaşırken, tarzı da değişiyor, makyajı da. Ancak her daim sade kalıyor, her daim doğal oluyor. Belki de dizideki makyajının ve stilinin bu kadar fazla beğenilmesinin nedeni de budur, ekranlarda görmekten bıktığımız doğallıktan aşırı uzak makyajları Nihan’da göremiyoruz..

Kara Sevda Nihan Makyajı Neslihan Atagül Makyajı

Cilt makyajından başlamak gerekirse; Nihan cildine nemli ve ışıltılı fondötenler kullanıyor. Onu asla mat bir fondöten ile göremiyoruz. Her daim cildi sağlıkla parlıyor. Cilt makyajından önce cildini güzel bir şekilde nemlendiriyor, ışıltı verici makyaj bazı uyguluyor. Ardından, ışıltılı bir fondöten uygulayarak cildinin sağlıkla parlamasını sağlıyor. Nihan’ın makyajında kontür olmuyor, genelde belirgin bir şekilde bronzer uyguluyor. Şeftali veya pembe tonlarında allıklar sürüyor. Elmacık kemiklerine aydınlatıcı sürerek cilt makyajını tamamlıyor.

Kara Sevda Nihan Makyajı Neslihan Atagül Makyajı

Göz makyajına gelirsek; Nihan’ın gözlerinde neredeyse her bölüm incecik çekilmiş bir eyeliner var. Nihan’ın göz makyajında katlanma bölgesinde sıcak tonlarda kahverengi bir far uygulaması yapılıyor. Bu yüzüne sürüldüğü bronzer da olabilir. Ardından incecik bir eyeliner ve kirpiklerini dolgun gösterecek bir maskara ile göz makyajını tamamlıyor. Bazı zamanlarda siyah bir far ile de eyeliner görünümü elde ediliyor. Nihan’ın günlük makyajı bu şekilde de olsa, bazı zamanlarda koyu kahverengi far ile dumanlı göz makyajı uygulaması da yapılıyor.

Kara Sevda Nihan Makyajı Neslihan Atagül Makyajı

Nihan’ın kaşları kalın ve dağınık olduğu için, hafif bir şekilde kendi kaş rengine yakın bir kaş kalemi ile doldurulup, renkli bir kaş jeli ile taranıyor. Açıkçası, bu görünüm ona çok doğal bir hava katıyor. Nihan’ın genellikle makyajında kullandığı renkler neredeyse çoğu bölümde aynı diyebiliriz. Kahverengi, gül kurusu ve nude tonlarda makyaj yapıyor.

Kara Sevda Nihan Makyajı Neslihan Atagül Makyajı

Dizinin başladığı ilk zamanlardan beri, Nihan’ın makyajında en çok merak edilen şeylerden biri de, kesinlikle Nihan’ın rujudur. Nihan genellikle kremsi yapıda, kahverengi veya gül kurusu tonlarında ruj kullanıyor. Göz makyajına uygun tonlarda ruj kullanan Nihan’ın genellikle çoğu bölümde aynı tonlarda ruj kullanıyor.

Kara Sevda Nihan Makyajı Neslihan Atagül Makyajı

Asla mat ruj kullanmayan Nihan, dudaklarını kuru gösterecek likit mat rujlardan her bölümde uzak kaldı. Bu nedenle, siz de eğer Nihan’ın sürdüğü rujları çok beğeniyorsanız, kremsi yapıda kahverengi- gülkurusu tonlarında rujlar sürebilirsiniz.

Alternatif olarak Nihan’ın ruju;

Mac- Twig,

Nars Audacious-Anita,

Flormar Long Wearing- Saturated Beige

 

Kara Sevda Nihan Makyajı Neslihan Atagül Makyajı

Genel olarak; kendine belirlediği zarif makyajı ile Kara Sevda’nın en sevilen ve beğenilen karakterlerinden Nihan’ın makyajını beğendiyseniz, yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Kara Sevda Nihan Makyajı nı siz nasıl buldunuz? Uygun Fiyatlı Ürünlerle Fi Çi Duru Makyajı

 


Hakkında Yağmur Oluç

Ben Yağmur. 23 yaşında, makyajı ve bakımı çok seven, deneyimlere açık biriyim.

1 Yorum

  1. Maşallah çok güzel bir kadın. Siz de harika yazmışsınız süper 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir