Islak Görünümlü Makyaj ( Strobing Makyaj ) Nedir? Nasıl Uygulanır?

Islak Görünümlü Makyaj ( Strobing Makyaj ) Nedir? Nasıl Uygulanır?

Son zamanların en trend makyaj tekniklerinden olan strobing, yüzümüzün bazı noktalarına ıslak görünüm vermek ve belirginleştirmek demektir. Cilt ışığı ne kadar yansıtırsa o kadar sağlıklı ve güzel görünür. Bir heykel kadar kusursuz tende, elmacık kemiklerini burun üstünü ve göz kapaklarını ışıltıyla vurgulamak. Günümüzde ünlülerin de çok sık kullandığı bu makyaj tekniğinin nasıl uygulanacağını birkaç madde ile öğrenelim. 

Strobing Makyaj

Islak Görünümlü Makyaj ( Strobing Makyaj ) Nedir? Nasıl Uygulanır?
Ünlü Yıldızların Taktiği İse Şöyle: Fondöten ile pürüzsüzleşen cilt, aydınlatıcı ile ortaya çıkarılıyor. Elmacık kemiklerine, çene altına, burun üstüne ve dudak üstüne hafif bir parlaklık veriliyor. Sonra en üste hafif dokunuşlarla renkli nemlendiriciler sürülüyor. Gerekli olduğu durumlarda T bölgesine pudra uygulanıyor. Böylece yağlı bir his değil, transparan bir makyaj elde ediliyor.
Islak Görünümlü Makyaj ( Strobing Makyaj ) Nedir? Nasıl Uygulanır?

Islak görünümlü makyaj

Makyaj öncesi ve sonrası yüzünüzü nemlendirmeyi unutmayın. Islak görünümlü makyaj için fondöten uygulamanıza gerek yok. Yinede isteğe bağlı olarak kullanabilirsiniz. Fakat aydınlatacağınız bölgelere kullanacağınız ürün dışındaki her şeyi mat seçmenizde yarar var. Aksi halde vurgu ve parlaklık ıslak görünüm yarattığınız yerlerde olmaz. Yapımı çok kolay olan bu makyaj için yeni ürünler almanıza gerek yok. Nemlendirici krem veya beyaz toz far ile aynı ışıltıyı yakalayabilirsiniz. Makyajın orjinali ise, tercihen sıvı aydınlatıcı ile yapılmakta. Bir adet koyu, bir adet açık renkte allık gerekmekte. Bu sayede sıcak bir görüntü elde edebilirsiniz.
Islak Görünümlü Makyaj ( Strobing Makyaj ) Nedir? Nasıl Uygulanır?

Makyaj Aşamaları: 

 1. Cildimizi makyaja hazırlayalım. Her makyaj gibi ıslak görünümlü makyaj da temiz ve iyi nemlendirilmiş bir ciltte çok daha kusursuz görünür. Makyajınıza geçmeden önce cildinizi güzelce arındırıp, nemlendirici kreminizi sürünüz.
 2. Makyaj bazımızı uygulayalım. Baz tercihinizi ışıltılı olanlardan yana yapar iseniz bu makyajdan daha fazla verim alabilirsiniz. Üstelik baz kullanımı, makyaj kalıcılığını arttırmaktadır.
 3. Sivilce, kızarıklık, gözaltı morlukları gibi cilt kusurlarımızı kapatıcı ile kapatalım. Kapatıcımızı parmaklarımız yardımıyla uygulayabileceğimiz gibi bu aşamada fondöten süngerlerini de kullanabiliriz.
 4. Fondöteninizi yüzünüze dengeli bir şekilde uygulayalın. Fondöteninizi ten renginize uygun seçmeniz, makyajınızın daha doğal durması konusunda önemli bir noktadır. Ayriyeten örneğin yağlı bir cilde sahipseniz likit fondöten kullanmanız yüzünüzde sivilce oluşumunu arttıracağından fondöten seçiminizi yaparken cilt tipinize uygun olmasına da dikkat etmelisiniz.
 5. Elmacık kemiklerinize doğal tonlarda bir allık uygulayabilirsiniz. Yumuşak bir fırça kullanmayı tercih edin ve allığı aldıktan sonra fırçaya hafifçe iki üç kez vurarak fırçadaki fazla allığı alın. Böylece fazla allık yüzünüzde topaklanma yapmaz ve yanaklarınıza eşit ölçüde yayılır.
 6. Aydınlatma aşaması strobingde en önemli aşamadır. Kaş kemiğimize, elmacık kemiklerin üzerine, dudak üzerine, burun kemiğine, burnun uç kısmına, göz pınarlarına, göz kapağının ortasına ve şakaklara highlighter veya açık tonlarda ışıltılı bir farımızı fırça yardımıyla uygulayalım. Parmak uçlarımız ile hafifçe dağıtarak daha doğal durmasını sağlayabiliriz.
 7. Bu makyajda dudaklarımızı sade tutmamız gerekiyor. Bir dudak balmı ve parlatıcı yeterli olacaktır.
 8. Göz makyajımız da dudaklarımız gibi sade olmalı, maskaramızı sürerek makyajımızı tamamlayalım.

Strobing Makyaj Ürünleri

 • Nemlendirici krem
 • Ten rengimize ve cilt tipimize uygun fondöten
 • Kapatıcı
 • Makyaj fırçaları
 • Doğal ışıltılı allık
 • Parlatıcı
 • Maskara
 • Aydınlatıcı veya ışıltılı açık renk far
Görüldüğü üzere çok az malzeme kullanarak oldukça pratik bir şekilde bu makyaj tekniklerini uygulamak mümkün. Bu tekniklerin bu kadar moda olmasının sebeplerinden bir kaçı da; ıslak görünümlü makyajın cildi daha canlı ve sağlıklı göstermesi, koyu farlar ve rujlar kullanmadığımız için doğal gözükmesi, yüzümüzü ışıltılı ve çekici göstermesi. Siz de bu saydığımız özelliklere sahip bir makyaj yapmak istiyorsanız ıslak görünümlü makyaj tam da size göre. Kırmızı ruj ya da dumanlı göz makyajına göre çok daha doğal gözüken bu makyajı gündüz kullanmak da oldukça kolay.Örneğin; bordo rujlu koyu göz makyajlı bir makyaj yaparak gündüz dışarıya çıkmaktansa ıslak görünümlü makyaj ile hem bakımlı hem de güzel gözükebilirsiniz. Ürün tanıtımlarım için takipte kalın..
İnstagram hesabım: @edaa_akk / @edaliblogg  Sorularınız için her zaman yazabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;
Islak Görünümlü Makyaj ( Strobing Makyaj ) Nedir? Nasıl Uygulanır?
Yeni Makyaj Trendi Islak Bitişli Makyaj Dewy SkinYeni Makyaj Trendi Islak Bitişli Makyaj – Nemli Görünen Makyaj  Her gün yeni bir makyaj trendi çıkıyor.. Devamını oku


Islak Görünümlü Makyaj ( Strobing Makyaj ) Nedir? Nasıl Uygulanır?
2017 İlkbahar Yaz Makyaj Trendleri – İşte Yılın Makyaj EğilimleriHepinize dolu dolu bir 2017 makyaj trendleri yazısıyla merhaba. Bugün sizlere 2017 yılının ilkbahar/yaz makyaj trendlerini paylaşacağım.. Devamını oku


 


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir