Highlighter Nasıl Kullanılır?

Highlighter Nasıl Kullanılır?

Son dönemlerin en gözde makyaj trenlerinden biri highlighter kullanımı. Makyaj yaparak aydınlık ve parlak bir görünüm elde etmek isteyen bayanların makyaj rutinine eklemesi gereken harika bir ürün. Ancak higlighter kullanımı sanıldığı kadar kolay değil. Kullanım miktarının ve şeklinin iyi ayarlanması gerekiyor. Aksi halde parlak bir görünüm elde etmek isterken yağlı ve bakımsız bir görünüme sahip olunması kaçınılmaz olacaktır. Biz de son dönemlerin en favori makyaj ürünü olan highlighterın nasıl kullanılacağını bu yazımızda detaylı olarak anlatacak ve higligter makyajının inceliklerini siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.

Highlighter Nasıl Kullanılır?

Highlighter Nedir?

Highligter yüzün t bölgesine uygulanan sağlıklı bir parlak görünüm elde edilmesini sağlayan son dönemlerin trend makyaj ürünlerinden biridir. Kısaca aydınlatıcı makyaj ürünü diyebiliriz.

Highlighter Çeşitleri Nedir?

Highlighterın pudra, stik ve likit gibi farklı çeşitleri bulunmaktadır. Ancak bu ürünlerin her birinin kullanım amacı aydınlatıcı bir görünüm sağlamaktır.

Toz (Pudra) Highlighter

Toz (pudra) highlighter günlük makyajlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Diğer aydınlatıcı ürünlere kıyasla daha hafif bir parlaklık sağlar. Gün ışığının cildinizi sağlıklı bir parlaklıkla yansıtmasını istiyorsanız günlük makyaj rutininize mutlaka Toz (pudra) highlighterı eklemelisiniz.

Likit Highlighter

Toz (pudra) highlightera göre çok daha yoğun bir yapıya sahiptir. Makyaj esnasında küçük bir miktarı bile görüntünüzü değiştirmeye hayalinizdeki ışıltılı tene sahip olmanız için yeterlidir. Genellikle gece makyajlarında sıklıkla tercih edilmektedir.

Stik Highlighter

Stik Highlighterlar diğer ürünlere kıyasla çok daha pratik bir kullanıma sahiptir. Genellikle gündüz makyajlarında kullanılması tercih edilmektedir.

Highlighter Nasıl Kullanılır?

Highlighter Kullanımı Nasıldır?

    • Makyajınıza uygun highlighter ürününü seçmelisiniz. Gündüz makyajı ise toz veya stik ürün gece makyajı yapıyorsanız daha yoğun olan likit ürün kullanmanız önerilmektedir.
    • Higlighter kullanımı öncesinde yüze ince bir tabaka halinde ten rengine uygun bir fondöten uygulanmalıdır.
    • Ardından yüzün T noktasına parmak uçlarınız ile yedirerek higlighterı uygulamalısınız. T noktası yüzünüzün alın, burun ve çene bölgesini temsil eden bölgesidir. Bu bölge zaten genel olarak yağlı bir görünüme sahiptir. Bu nedenle highlighter kullanımı önemlidir. Fazla kullanmanız halinde yağlı ve bakımsız bir görünüm ortaya çıkacaktır.
  • Gerekli bölgelere kontur uygulayarak makyajınızı tamamlayınız. Highlighter Makyaj Ürünleri İncelemesi ve Kullanıcı Yorumları

Hakkında Büşra Çelik

Merhaba ben Büşra. Umarım yazılarımı beğenirsiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir