Hafif Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Hafif Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Sıcak yaz ayları geldiği zaman, makyajımızda bir takım değişiklikler yapmak zorunda kalırız. Örneğin; ağır ve kalın fondötenler, ağır göz altı kapatıcıları, koyu renk allıklar gibi ürünler yaz mevsimine uygun ürünler değildir. Yaz aylarında makyajın daha hafif ve doğal görünmesi gerekiyor. Hafif yaz makyajı adım adım nasıl yapılır?

Hafif Yaz Makyajı

DERİNLEMESİNE TEMİZLİK

Cildinize süreceğiniz herhangi bir ürünün, cildiniz tarafından çok daha iyi emilmesini, daha pürüzsüz gözükmesini sağlamak için cildinizi her makyaj öncesinde derinlemesine temizlemeyi unutmayın. Cilt tipinize uygun olan bir yüz temizleme jeli ile cildinizi temizleyin. Ardında günlük nemlendiricinizi ve SPF güneş koruma kreminizi uygulayın. Cildiniz makyaja hazır durumda!

TEN MAKYAJI

Bu sıcak yaz aylarında hiç kimse yüzüne ağır ve kalın fondöten sürmeyi istemez. Yaz mevsiminde, cildimizdeki fondöten sıcağın etkisi ile akma ve bulaşma yapar. Eğer cildinizi eşitlemek ve ufak kusurlarını kapatmak istiyorsanız, renkli nemlendiricilerden veya çok hafif su bazlı fondötenlerden yardım alabilirsiniz. Yine aynı şekilde cildinize uygun tonlarda ince yapılı bir kapatıcı ile göz altlarınızı, sivilce ve lekelerinizi kapatabilirsiniz. Ten makyajınızı tamamladıktan sonra cildinize çok hafif ve ince yapılı bir pudra geçmenizde fayda var. Zira yaz sıcağı ile birlikte cilt terlediğinden dolayı, yağlanma veya parlama yapar.

Hafif Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?
Hafif Yaz Makyajı Nasıl Yapılır

GÖZ MAKYAJI

Göz çevrenizde olabildiğince doğal tonlarda far veya kalem kullanmanızda fayda var. Dilerseniz yüzünüze kullanacağınız bronzerı göz farı olarak kullanıp, kahverengi veya siyah bir göz kalemi sürüp dağıtabilirsiniz. Doğal ve dumanlı bir göz makyajı elde edeceksiniz. Waterproof maskara sürmeyi unutmayın!

ALLIK, BRONZER VE AYDINLATICI

Yaz mevsiminde kullanacağınız ürünlerin başında bronzer geliyor. Elmacık kemik bölgenize, şakaklarınıza, burnunuza, çene altınıza bronzer sürüp, elmacık kemiklerinizin üzerine de cilt tonunuza en çok yakışan tonlarda allık sürebilirsiniz. Yaz aylarının yıldızı olan aydınlatıcılar ile ten makyajınızı sona erdirin.

RUJ

Hafif yaz makyajı olduğundan dolayı bir çok doğal tonlarda ruj alternatifleri var. Daha çok kremsi yapıda rujlar kullanmanızda fayda var. Nude, turuncu, pembe, gül kurusu ve kahverengi tonlarında rujlar uygulayabilirsiniz.

2018 Yaz Makyaj Trendleri


Hakkında Yağmur Oluç

Ben Yağmur. 23 yaşında, makyajı ve bakımı çok seven, deneyimlere açık biriyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir