Fondöten Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Fondöten Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Fondöten bir makyajın temel parçasıdır diyebiliriz. Fondöten bir makyaj için en önemli malzemedir. Bu sebeple kadınlar fondöten seçimlerini doğru yapmak zorundadır. Makyajın temelini oluşturan fondötenler yıllar ilerledikçe her cilt tipine uygun şekilde üretilmeye başlandı. Yağlı ciltler için, karma ciltler yada kuru ciltler için cildinize uygun fondöteni bulmanız kolaylaştı.En büyük gelişimlerden birisi hiç şüphesiz ki fondöten renk tonlarının artması. Profesyonel markalarda 20 farklı tona kadar renk seçeneği bulunabilmekte. Peki ciltteki kusurları kapatarak en güzle görünümü yakalamamızı sağlayan fondötenlerin seçiminde nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Fondöten Alırken Denemeyi Bileğinizde Yapın

Fondöteni alacağınızda denemeyi yüzünüzde değil de bileğinizin iç kısmına yapmanız öneriliyor makyaj uzmanları tarafından. Sebebi ise bu bölgenin boynumuza ve yüzümüze en yakın ton olmasıdır. Eğer cildinize uygun renk konusunda şüpheleriniz varsa 1 ton açığını almanız daha iyi olacaktır. Mağazanın iyi aydınlatıldığından emin olun aksi taktirde cildinizden çok farklı bir renk alırsınız ve pişman olursunuz.

Fondöten Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt tipinize önem verin. Yağlı bir cildiniz varsa kuru ciltler için aldığınız fondötenden kesinlikle bir verim beklemeyin.

Mevsim değiştiğinde aynı fondötenden aynı etkiyi alamazsınız. Kışın yoğun yapıda kullandığınız fondöten yazın öyle bir akma ve bulaşma yapar ki makyajınızın sizi palyaçoya çevirdiğini görebilirsiniz.
Fondöteninizi alırken bir de baz ürün almayı unutmayın. Fondötenden en iyi sonucu almak için fondötenden önce baz kullanmanız öneriliyor.

Kalite İçin Ucuz Ürünlerden Kaçının

Eğer en iyi kapatıcılığı, kalıcılığı ve verimi almak istiyorsanız biraz paraya kıymanız gerekiyor.

Ürün seçerken bir profesyonelden yardım almanız daha sağlıklı olacaktır. Onlar cilt tonunuzu daha iyi anlayarak sizi ona göre yönlendirecektir.
Eğer çilleriniz varsa, güneş korumalı fondötenler sizin için daha iyi olacaktır.

Fondöten Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir