Fi - Özge (Berrak Tüzünataç) Makyajı

Fi – Özge (Berrak Tüzünataç) Makyajı

Başladığı günden beri Türkiye’nin en popüler dizilerinden biri olan, bizi her bölüm ekranlara kilitleyen Fi dizisinin güzel oyuncusu Berrak Tüzünataç (Özge) karakterinin sizce de kendine özgü bir havası yok  mu? Gerek stili, gerek yok gibi makyajı, gerek dizideki karakteri ile beğenileri toplayan Berrak Tüzünataç’ın makyajını sizler için derledik.  Fi Özge makyajı

Özge, oldukça hırslı bir kadın. Kesinlikle, ne istediğini bilen ve bunun için savaşan kadınlardan. Oldukça salaş ve maskülen bir stili var. Kimi zaman oldukça salaş, kimi zaman oldukça şık. Tabiki de bu Özge’nin ruh haline bağlı oluyor. Fakat favori kombini, kot-t-shirt diyebiliriz. Fi Özge makyajı da oldukça doğaldır.

Fİ ÖZGE MAKYAJI

Fi - Özge (Berrak Tüzünataç) Makyajı
Fi Özge makyajı

Fİ ÖZGE MAKYAJI

Özge dizinin çoğu bölümlerinde doğal makyaj ile karşımıza çıkıyor. Günlük hayatındaki bölümlerde, Özge’nin yüzünde neredeyse yok denilecek kadar makyaj var. Fakat tabiki de makyajsız durması, onun makyaj yapmadığı anlamına gelmiyor.

Fi - Özge (Berrak Tüzünataç) Makyajı
Fi Özge makyajı

Öncelikle Özge’nin cildinde yok gibi duran fakat onu oldukça sağlıklı gösteren bir fondöten var. Fakat, fondöten o kadar doğal ki, neredeyse yok gibi duruyor. Gözlerine boyut kazandırmak için, kahverengi mat bir far ile katlanma bölgesine geçiş sağlanmış. Bu yöntem, onun yeşil gözlerine çok yakışmış. Göz makyajının doğal durması için, siyah bir maskara ile kirpiklerine hafif dokunuşlar sağlanmış. Fakat dikkat edilirse, kirpikler aşırı uzatılmamış ya da aşırı dolgunluk verilmemiş. Ayrıca Özge’nin alt kirpiklerine de, kahverengi bir kalem sürülerek, mat kahverengi far ile dağıtılmış. Bu yöntem Özge’nin gözlerini doğal bir şekilde büyütmüş.

Fi - Özge (Berrak Tüzünataç) Makyajı
Fi Özge makyajı

Özge’nin makyajında dikkat edilecek noktalardan biri de allık seçimi. Çok doğal duran fakat yine de kendini belli eden bir allık kullanılmış Özge’nin makyajında. Bu belki likit belki de krem bir allık olabilir. Ancak, toz allık değil. Allık ile cildine sağlıklı bir dokunuş sağlanmış. Çok hafif kontür uygulaması da yapılmış.

Fi - Özge (Berrak Tüzünataç) Makyajı
Fi Özge makyajı

Son olarak, Özge’ye kullanılan allığın renginde bir ruj sürülmüş. Ancak, bu ruj ne kırmızı bir renk, ne de nude. Bazı çekimlerde rujunun rengi pembe oluyor, bazen de mürdüm rengi. Fakat, ruju direkt dudaklarına sürüldüğünü sanmıyoruz. Sadece ruj ile dudaklarına biraz dokunuş yapıyorlar, ardından dağıtıyorlar. Bu uygulama da oldukça doğal bir görünüm kazandırıyor.

Fi - Özge (Berrak Tüzünataç) Makyajı

NOT: Fi dizisinde Özge’nin dudaklarını ve yanaklarını renklendirmek için kullandıkları ürün Benefit’in Benetint ürünü. Özge’de de göründüğü üzere oldukça doğal ve kalıcı bir ürün. Özge’nin yanaklarındaki ve dudaklarındaki tatlı kırmızı rengin, Benefit markasının BeneTint isimli likit yanak ve dudak renklendiricisi ile bu görünümü yakalayabilirsiniz.

Fi Özge (Berrak Tüzünataç) karaterinin dizideki makyajı bu kadardır. Makyajında ne highlighter var, ne dumanlı göz makyajı, ne de yoğun bir ruj uygulaması var. Özge’nin makyajı inanılmaz doğal.

Ünlülerin En Sevdiği Makyaj Malzemeleri

 


Hakkında Yağmur Oluç

Ben Yağmur. 24 yaşında, makyajı ve bakımı çok seven, deneyimlere açık biriyim.

3 yorumlar

  1. Çok teşekkürler. Fi dizisindeki Özge makyajını her yerde aradım ama bir tek bu sitede buldum. Teşekkürler tebrikler..

  2. Bizzat merak edem kişiler arasında ilk sıradaydım. Çok teşekkürler. Bu arada Özge Benedikt kullanıyormuş gerçekten de. Harikasınız..

  3. Çok dogal çok güzel bir makyaj?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir