Far Uygulamasında Yapılan Hatalar - Doğru Makyajı Teknikleri

Far Uygulamasında Yapılan Hatalar – Doğru Makyajı Teknikleri

Kızlar Merhaba! Far uygularken en çok nelere dikkat ediyorsunuz? Doğru bildikleriniz acaba yanlışlar kategorisinde mi yer alıyor? Gelin Far uygularken yapılan hataları inceleyelim.

Göz farı uygulama işlemi, sanıldığı kadar zor bir durum değildir. Kimilerinin saatlerce göz makyajına zaman ayırdığınızı biliyorum. Bu yazı sayesinde far uygularken yapılan hatalar neler öğrenip, göz makyajı sürenizi aza indireceksiniz!

Hangi Far Paleti Sana Uygun Testi Çöz, Öğren!

Far Uygulamasında Yapılan Hatalar

1- GÖZ FARINI UYGULAMADAN ÖNCE MUTLAKA FAR BAZI KULLANIN

Far Uygulamasında Yapılan Hatalar - Doğru Makyajı Teknikleri
Far Bazı

Far kullanmanın ilk ve çok önemli olan adımı budur. Çünkü göz farı bazı, göz kapağınızı nemlendirir ve farın kalıcılığını arttırır. Aynı zamanda paletten seçtiğiniz rengin, göze daha iyi yansımasını ve tam rengini vermesini sağlar. Bu açıdan son derece önemlidir. Özellikle toz far tercih ediyorsanız, göz farı bazı yerine sakın krem far kullanmayın derim.

2- GÖZ KAPAKLARINA FONDÖTEN UYGULAMAYIN

Far Uygulamasında Yapılan Hatalar - Doğru Makyajı Teknikleri
Fondöten

Ten makyajı yaparken, yüzümüze uyguladığımız fondöteni, göz kapaklarımıza ve çevresinede uygularız. Renk farkı oluşmaması açısından bunu yaparız. Fakat göz farı uygulama işleminde kullandığınız palet ve tercih ettiğiniz renkten dolayı, bu fondöten sebebiyle istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Farın orijinal rengini mutlaka değiştirecektir. Bu sebeple, fondöteni yüzünüze ve çevresine uygulayıp göz çevrenizi, göz kapaklarınızı boş bırakın. Daha sonraki aşamada farınızı uygulayabilirsiniz.

3- TEK BİR FIRÇA TERCİH ETMEYİN

Far Uygulamasında Yapılan Hatalar - Doğru Makyajı Teknikleri
Makyaj Fırçası

Far uygularken yapılan hatalar arasında yer alan konulardan bir tanesi de fırçaya dikkat edilmemesidir. Fırça kullanımına lütfen dikkat edin. Her uygulama işlemini, aynı fırçayla yapmayın. Göz kapakları ve çevresi için ayrı ayrı fırçalar satın alın. Uygulama esnasında daha iyi sonuç olmanız için ideal olacaktır. Far, sadece fırçayla yapılmak zorunda değildir. Parmaklarınızıda kullanıp iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

4- FIRÇAYA ÇOK FAZLA ÜRÜN ALMAYIN

Far Uygulamasında Yapılan Hatalar - Doğru Makyajı Teknikleri
Göz Farı

Far uygularken yapılan hatalar grubundan uzak durmak için, abartıdan her zaman kaçın derim. Hele ki söz konusu gözler ise. Yapılan en büyük hatalardan biri, fırçaya çok fazla ürün almaktır. Bu hem uygulama sırasında, hem de uygulama bitişinde hoş bir görüntü vermeyecektir eminim. Fırçaya gelen ürünü, peçeteye hafifçe değdirerek fazla gelen ürünü atmış olursunuz.

İdeal göz makyajı için paylaştığım önerilerle, pratik ve güzel bakışlara sahip olacağınız makyajlı günler dilerim!

Sizin de paylaşmak istediğiniz öneriler varsa, yorum kısmında paylaşımlarınızı bekliyorum.


İlginizi Çekebilir;


Far Uygulamasında Yapılan Hatalar - Doğru Makyajı Teknikleri

Hakkında İpek YELDEN

Herkese merhaba! Ben İpek. İç mimarlık öğrencisiyim. Uzun süredir bu sitede ürün yorumu, karşılaştırma yazısı ve incelemesiyle sizlerleyim. Bana eşlik etmek isterseniz beklerim. Takip edebileceğiniz diğer hesaplarım: İnstagram: @blogbyyipek Twitter: @ipek_yelden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir