Kalıcı Bahar Makyajı - Çarpıcı bakışlar, Pürüzsüz bir ten

Kalıcı Bahar Makyajı – Çarpıcı bakışlar, Pürüzsüz bir ten

Bahar Makyajı güzelliğinden ödün vermeyenlere özel kalıcı ve çarpıcı önerilerim var.

Havalar gitgide ısınırken, kışın ağır tonları da renklenmeye başladı. Bejler, kahveler yerini, canlı pembeler ve fuşyalara bıraktı! Gardırobunun çoktan bu değişimden nasibini aldığına eminim, peki ya makyaj çantan?

Sana bir sır vereyim mi? Hava değişimiyle beraber nasıl trikolar ve yünler yerini yazlık koton kumaşlara bırakıyorsa aslında kullandığın makyaj malzemelerinin de yalnızca tonları değil formülleri de bir değişime girmeli. Sıcak havalarda kuruyan bir cildin varsa toz yerine likit formda ürünlere yönelmelisin mesela; yağışlarda akıp gitmemesi için suya dayanıklı makyaj malzemeleri tercih etmelisin ya da! Kusursuz bir bahar makyajı için ihtiyaç listesi hazırlamana yardımcı olmamı ister misin?

Bahar Makyajı : Pürüzsüz bir ten

Eğer yağlı bir cildin varsa, akıp giden ve üstüne bulaşan fondöten seni de yıldırıyor olmalı. Bu durum hem kıyafetini kirletiyor, hem ten makyajını mahvediyor. Bak ne diyeceğim, makyajdan hemen makyajını sabitlemeyi mi denesen? Öncelikle cilt tonunu eşitlemek için fondötenini noktalar halinde yüzüne uygula: Kalıcı bir fondöten, hem gün boyu yüzünde kalacak, hem de bulaşma yapmayacak. Transparan veya renkli pudranı özellikle T bölgene ve yüz çerçevene uygula. Böylece makyajın çok daha uzun süre kalıcı olacak. Ten makyajının oturmasını bekledikten sonra, allığınla cilt tonunu ısıtıp bir sonraki adıma geçebilirsin. Benim önerim, gül tonlarında bir allık tercih etmeden yana. Allık uygularken en çok yapılan hata, kontür tekniği ile karıştırılıp allığı elmacık kemiklerinin altındaki çukurlara uygulamak oluyor. Doğal bir görünüm için sen, sen ol; allığını elmacık kemiklerinin üst kısımlarına uyguladığından emin ol.

Sonbahar makyajının yıldızı: Çarpıcı bakışlar

Doğal ten makyajında dengeyi sağlamak için bakışlarını vurgulamaya ne dersin kedi bakışlar için mat likit bir eyeliner harikalar yaratmana yardımcı olacak! Eğer eyeliner ve çekmek kelimelerini yanyana duyduğunda konuyu değiştirmeye çalışanlardansan, minik bir makyaj hilesini seninle paylaşmak isterim. Önce kirpik çizgine yakın eyeliner çizgini çek, kuyruğu sonra oluştur. Kuyruğu oluştururken, gözlerinin dış köşelerinden, kaş kemiğine doğru yapıştırdığın bir para bandı kurtarıcı olabilir. Hacim ve uzunluk veren siyah maskaranı cömertçe uygulayarak göz makyajını tamamla.

Tamamlayıcı dokunuşlar

Son olarak canlı tonlarda, kalıcı bir ruj tercih ederek sahneyi bakışlarına bırak. Her ne kadar sezon trendleri bizi mat rujlara yönlendirse de ben makyajını, dudaklarını nemlendirecek kremsi formda bir rujla tamamlamanı öneriyorum. Makyajın da senin gibi bahara hazır mı?


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir