Hediye Vermenin İncelikleri ve Püf Noktaları

Hediye Vermenin İncelikleri ve Püf Noktaları

Gerek dinimiz açısından gerekse toplumsal bir olgudan dolayı hediyeleşme, yani birbirine hediye alıp verme dünyanın en güzel olguları arasındadır.

Hediye Vermenin İncelikleri

Özünde hediye almak kadar hediye vermek de oldukça keyifli ve zevk veren bir uğraştır. Hatta kimi zaman ama doğum günü, ama özel bir gün için alınacak olan hediyeye yoğunlaşma insana terapi gelir ve kafasındaki sorunlardan kurtulmasına vesile olur. Bir tür terapi gibi de adlandırmak mümkündür yani.

Hediye Vermenin İncelikleri ve Püf Noktaları
Hediye Vermenin İncelikleri

Her ne kadar günümüzde insanlar aşırı yoğun oldukları varsayımından yola çıkarak kimi zaman işin kolayına çıkarak, klasik hediyelere örneğin pahalı bir parfüm, şık bir saat ya da çanta gibi ürünlere yönelseler bile aslında hediye almak oldukça ciddi bir iştir.

İlgili: 2018 Çanta Modelleri

Nelere Dikkat Etmeli?

Hediye alırken öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde sıralanabilir:Hediye Vermenin İncelikleri ve Püf Noktaları

  • Eğer özel bir güne dair hediye alınacak ise alınacak olan obje günün anlamı ile örtüşen ve abes düşmeyecek bir armağan olmalıdır.
  • Bir diğer çok önemli husus kişinin nelerden hoşlandığının çok iyi derecede bilinmesidir. Örneğin kişi kamuflaj deseninden hoşlanmıyor ise ona moda bile olsa, ona çok yakışacağı düşünülse de kamuflaj desenli bir giysi alınmamalıdır. Bu yüzden eğer kişi hakkında tam bir bilgi yoksa önceden sağlam bir araştırma yapılmasında fayda vardır.
  • Kişinin yaşı ve cinsiyeti de dikkate alınması gereken kriterler arasındadır. Kişi ile örtüşecek bir armağan alınması gerekir.
  • Kişi kendi hediyesini mutlaka kendisi almalı ve başkalarına aldırmamalıdır.
  • İşin maddi kısmı ön planda asla olmamalıdır.

Hediye Vermenin İncelikleri ve Püf Noktaları

Hediye alırken bu noktalara özen gösterdikten sonra elbette verilmesi sırasında dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Bunlardan bazılarını sıralamak gerekir ise kişiye hediye öylesine verilmemeli ve işin içine günün anlam ve önemine uygun bir biçimde bir ambiyans katılmalıdır. Bu konuda kişi kendisini yeterli hissetmiyorsa bir bilene danışabilir veya internet üzerinden küçük bir araştırma yaparak bu sorunu kolayca halledebilir.

Olası durumla karşı armağanın içine değişim karı mutlaka konulmalı ama fatura vb. ne kadar ücret ödendiğini gösteren hiçbir ibare olmamalıdır.

Son olarak paketleme kısmında da armağan verilecek kişinin yaşına, cinsiyetine ve yine beğenisine göre ambalajlama yapılmalı ve ufak notlar eklenmelidir.

Hediye Vermenin İncelikleri ve Püf Noktaları

Bunlar ince ama oldukça anlamlı, kişiye kendini gerçekten özel hissettiren, sırf hediye vermek için hediye verilmeyen detaylardır. Bu yüzden de özen göstermek şarttır.

İlginizi Çekebilir: Hediye Önerileri


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir